Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Ty mówisz, on nie słucha - jak rozmawiać z partnerem, by się zrozumieć Następny artykuł: Prezenty na miarę marzeń

Świąteczny savoir vivre - jak nie popełnić gafy przy wigilijnym stole

Publikuj,
,
, tagi: savoir vivre
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Święta to czas kiedy spotykamy się z rodziną oraz bliskimi. Warto zatem zadbać, by towarzyszyła temu odpowiednią oprawę. W świętach, wiadomo najważniejszy jest aspekt wiary, atmosfera serdeczności i miłości, ale warto również pamiętać o kilku zasadach savoir vivre, tak by nie popełnić faux pas.

A więc czas na szybkie przypomnienie kilku najważniejszych zasad :)

1. Na przyjęcie wigilijne przychodzimy ubrani odświętnie, z klasą. Dresy i wygodne rozciągnięte bluzy zostawiamy na inną okazję.

2. Wysyłanie życzeń za pomocą SMS-a lub maila. Wysyłać czy nie wysyłać? Współczesny savoir vivre nie przekreśla całkowicie składania życzeń SMS-owo czy mailowo. Jeśli jednak już wysyłamy życzenia świąteczne za pomocą wiadomości, to spersonalizujmy je, nie wysyłajmy do wszystkich identycznych życzeń. Najważniejsze by życzenia, które składamy były z serducha - czy te składane osobiście czy za pomocą wiadomości.

3. Nowoczesne technologie - STOP. Podczas wieczerzy odłóżmy na kilka godzin telefony, tablety, laptopy. Cieszmy się obecnością bliskich, rozmowami i cudowną atmosferą świąt.

4. Dzielenie się opłatkiem. Gospodarz rozpoczyna składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, począwszy od Pani domu, następnie dziadkowie, rodzice, aż do dzieciaków. Życzenia powinny być indywidualnie dopasowane do każdej z osób, jednak najważniejsze by były szczere i z serca.

5. Jak dobrać odpowiedni prezent? Prezent powinien być dostosowany do wieku, osobowości, do łączących nas i osobę obdarowaną relacji, lub też nawiązywać do zainteresowań, czy stylu życia osoby której prezent wręczamy.

6. Prezentów czas. Zazwyczaj prezenty spod choinki rozdaje najmłodsze dziecko. Ważne jest by otwierać je w towarzystwie osób od których je dostaliśmy. I pamiętajmy nie marudźmy, odpakowując kolejną parę kapci, albo trzeci szalik -kiedyś się przyda :) Nie liczy się co dostaniemy, ale z kim te święta spędzamy.

7. Śpiewanie kolęd. To jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas wieczoru. Kiedy najlepiej zaczynać kolędować? Podśpiewywać oczywiście od rana, ale wspólne kolędowanie najlepiej rozpocząć po wigilijnym deserze.

8. Nie wypada się spóźniać na przyjęcie wigilijne. Wyjedźmy wcześniej z domu, jedźmy ostrożniej, tak by dotrzeć na wieczerze szczęśliwie i na czas.

9. Czas na pasterkę. Owszem jest zimno, ale pamiętajmy o zachowaniu kultury i umiaru w spożywaniu wina zarówno przed pasterką, jak i po :)

10. Wszystkie problemy i zmartwienia zostawiamy poza czasem świątecznym, radujmy się tym magicznym czasem świąt i obecnością osób bliskich naszemu sercu.

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2017, 17:53

Nasze propozycje