Poprzedni artykuł: #homeSPA - najlepsze maseczki, które zrobisz sama Następny artykuł: W 15 minut zregeneruje, odżywi i nawilży usta! Takiego sposobu na pięk...

Jak spakować kosmetyczkę na wyjazd?

Przygotowanie kosmetyczki na wyjazd to nie lada wyzwanie. Poznaj 6 praktycznych porad, dzięki którym Twoja kosmetyczka bez problemu zmieści się w walizce i będziesz mieć przy sobie wszystko to, czego potrzebujesz!

Dopasuj kosmetyki do długości, miejsca i celu wyjazdu

Zanim zaczniesz się pakować, weź pod uwagę kilka czynników, które wpłyną na produkty, które ze sobą weźmiesz. Zadaj sobie pytanie, na jak długo wyjeżdżasz, gdzie i co będziesz tam robić.

Dłuższy wyjazd wymaga wzięcia od nas większej pojemności kosmetyków albo całkowitą z nich rezygnację i kupienie czegoś na miejscu. Jeśli jedziemy na wakacje nad morze, najważniejszą pozycją będzie filtr przeciwsłoneczny. Wyjazd służbowy może od nas wymagać nienagannego wyglądu, a więc większej ilości kosmetyków kolorowych. Przed wyjazdem sprawdź koniecznie, czy Twój hotel nie oferuje podstawowego zestawu kosmetyków, jak żel pod prysznic czy szampon, czasem w hotelowej łazience czeka na nas nawet pasta i szczoteczka do zębów!

Korzystaj z małych opakowań i próbek

Na wyjazdach doskonale sprawdzą się próbki kosmetyków, bo zajmują bardzo niewiele miejsca. Często mają formę wygodnej saszetki, która wystarczy na jedną lub dwie aplikacje. Pamiętaj jednak, aby nie zabierać ze sobą niesprawdzonych produktów, bo może się to skończyć alergią, podrażnieniem lub wysypem niedoskonałości!

Przelanie kosmetyków do mniejszych opakowań to najlepszy patent na zmniejszenie wagi kosmetyczki. Jeśli nie masz takich w domu, w każdej drogerii dostępne są podróżne zestawy złożone z butelek i pojemniczków, które możesz wielokrotnie wykorzystywać. Warto zostawiać takie małe opakowania po zużytych produktach, zamiast je wyrzucać. Swoje ulubione kosmetyki możesz także często znaleźć w wersji mini - przeznaczonej właśnie do podróży. Będzie to jednak droższa opcja niż przelanie do mniejszego opakowania.

Dobra kosmetyczka to podstawa

Na wyjazdach świetnie sprawdzą się kosmetyczki z przezroczystymi przegródkami. Ułatwiają one organizację kosmetyków - każdą kieszonkę możemy przeznaczyć na inny rodzaj produktów: pielęgnację twarzy, ciała, włosów czy kolorówkę. Dzięki temu że przegródki są przezroczyste, dokładnie widzimy, gdzie co się znajduje i możemy łatwo po to sięgnąć. Nie musimy przewracać kosmetyczki do góry nogami i wysypywać jej całej zawartości.

Wyciskaj powietrze z opakowań

Jeśli w Twoim zestawie znalazła się tubka, zawsze pamiętaj o tym, aby przed jej spakowaniem wycisnąć ze środka powietrze, dzięki czemu opakowanie zajmie o połowę mniej miejsca!

Zabieraj kosmetyki na spółkę i wybieraj produkty wielofunkcyjne

Jeśli na wyjazd wybierasz się z kimś, warto dzielić ze sobą kosmetyki. Jedna osoba może do swojej walizki wziąć żel pod prysznic, a druga w zamian szampon. To znacznie zmniejszy wagę Twojego bagażu, a niczego Ci nie zabraknie. Świetną opcją są też kosmetyki spełniające wiele funkcji, np. olejki, dzięki którym możemy pielęgnować ciało, twarz, włosy i paznokcie. Płyn do higieny intymnej sprawdzi się do mycia całego ciała, jak i włosów. Zabierasz więc jeden produkt zamiast kilku innych i oszczędzasz miejsce!

Kosmetyczka w samolocie - ścisłe zasady

Wyjątkowym rygorom podlega kosmetyczka w bagażu podręcznym w samolocie. Bagaż podręczny to taki, który zabieramy ze sobą na pokład i nie wymaga dodatkowych opłat, dlatego wielu z nas decyduje się na taką opcję.

O czym warto pamiętać?

⦁ kosmetyki muszą być spakowane w przezroczystą kosmetyczkę, aby widoczna była jej zawartość (możesz też wykorzystać woreczek strunowy, jeśli takiej nie masz), przy czym możesz mieć tylko jedną taką kosmetyczkę;
⦁ łączna ilość płynów w kosmetyczce nie może przekroczyć 1 l (liczy się pojemność oznaczona na opakowaniu, a nie stopień jego wypełnienia!);
⦁ kosmetyki muszą być spakowane w butelki / pojemniki o maksymalnej pojemności 100 ml;
⦁ jako płyny traktowane są też takie kosmetyki, jak tusz do rzęs czy pasta do zębów!

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

13 listopada 2018, 19:53

Nasze propozycje