Poprzedni artykuł: 4 zioła, których warto używać w pielęgnacji ciała Następny artykuł: Zupa fit po której szybko nie zgłodniejesz!

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Publikuj,
,
, tagi: manicure hybrydowy, hybrydy paznokcie, hybryda
Niepoprawne ściągnięcie lakieru hybrydowego może powodować zniszczenie płytki paznokcia. Największym błędem jest odrywanie lakieru od płytki, które może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jak więc zrobić to poprawnie?

Manicure hybrydowy ma szereg zalet - najważniejszą z nich jest trwałość sięgająca nawet kilka tygodni. Z powodu przedłużonej trwałości usunięcie hybryd sprawia znacznie więcej kłopotu niż w przypadku klasycznego manicure’u. Zobacz, jak to poprawnie zrobić:

1. Zacznij od spiłowania topu - wystarczy do tego gruboziarnisty pilniczek. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie rozpuścić lakier kolorowy, a potem się go pozbyć.

2. Do rozpuszczenia lakieru możesz użyć acetonu lub specjalnego removera, który oferują firmy produkujące akcesoria do manicure hybrydowego. Na czym polega różnica? Remover często w składzie zawiera składniki, które zmniejszają skutki wysuszającego działania acetonu. Paznokcie w acetonie najlepiej zostawić na 10-15 minut, aby miał szansę zadziałać i rozpuścić lakier.

3. Aceton jest silnie parującym płynem, więc, aby był skuteczny, trzeba ograniczyć wyparowywanie. Najgorszym sposobem jest trzymanie paznokci w misce z acetonem - powierzchnia parowania jest wtedy bardzo duża. Wylej aceton na płatek kosmetyczny, przyłóż do paznokcia i owiń folią aluminiową. Możesz też wykorzystać folie z płatkiem w środku przeznaczone do usuwania hybryd. Na rynku są też dostępne specjalne klipsy - można ich używać wielokrotnie i są bardzo szybkie w nakładaniu.

4. Jeśli nadal masz problem z rozpuszczeniem lakieru, możesz połączyć obie wspomniane wcześniej metody - paznokcie owinąć folią, a potem nałożyć na nie klipsy. Dzięki temu aceton nie będzie parował, a nasączony nim płatek będzie lepiej przylegał do paznokcia. Jeśli nie masz klipsów - możesz je zastąpić zwykłą, gumową rękawiczką.

5. Kiedy zauważysz, że pod wpływem acetonu lakier się marszczy i pęka, to znak, że można zacząć jego usuwanie. Wystarczy do tego drewniany patyczek lub radełko do odsuwania skórek. Za jego pomocą zdrap dokładnie lakier z całego paznokcia.

Zobacz również: 5 mitów na temat hybrydy, w które natychmiast przestań wierzyć!

6. Jeśli nadal widzisz na paznokciach resztkę bazy, możesz spróbować się jej pozbyć za pomocą bloku polerskiego. Rób to jednak ostrożnie i z wyczuciem, aby nie uszkodzić paznokcia.

7. Na koniec zadbaj o odżywienie dłoni, które na pewno będą wysuszone po dłuższym kontakcie z acetonem. Wybierz mocno nawilżający krem z mocznikiem lub olejek. Możesz też zrobić dłoniom kąpiel w wodzie z dodatkiem cytryny lub w podgrzanej oliwie z oliwek.

Powodzenia! :)

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lipca 2018, 16:07

Nasze propozycje