Poprzedni artykuł: Biografia Anny Przybylskiej - recenzja Następny artykuł: Skuteczne domowe sposoby na przebarwienia

Nie chowaj ulubionych, letnich ubrań na dno szafy! Zobacz jak możesz wykorzystać je w jesiennych stylizacjach

Publikuj,
,
Nastała jesień, a wraz z nią przyszedł czas na ciepłe płaszcze, grube swetry i dzianinowe sukienki. Nasze ulubione, letnie, lekkie ubrania o tej porze roku często lądują w workach i pudłach. Zapominamy o nich aż do wiosny. A może nie warto tego robić? Może nie trzeba dzielić garderoby na letnią i zimową? Jak można nosić letnie ubrania w chłodniejsze dni, aby przemycić trochę letniego klimatu, a przy tym nie zmarznąć?

Słowo klucz udanej stylizacji jesiennej

Słowo klucz do udanej stylizacji łączącej elementy letnie z zimowymi jest: warstwowość. Wróćmy do czasów dzieciństwa i pogódźmy się z propagowanym przez nasze mamy i babcie ubieraniem na cebulkę. Na letnią sukienkę załóżmy mięsisty kardigan oraz płaszcz. Każda kolejna warstwa powinna być chociaż odrobinę dłuższa od poprzedniej. Pod wełnianą marynarkę załóżmy ulubiony, jedwabny top. Zdecydujmy się również na szalenie modne ostatnio zakładanie cienkich sukienek na ramiączkach na t-shirt lub golf w neutralnym kolorze.

Dodatki i bazy to… podstawa!

Zainwestujmy w dodatki i bazy! Wzorzyste szale, kapelusze, czapki typu beanie lub nawet te z daszkiem i oczywiście grube rajstopy lub podkolanówki - to razem z bazami, najlepsi przyjaciele letnich ubrań noszonych jesienią.

Ciemne, gładkie i stonowane

Oczywiście nie wszystkie letnie ubrania możemy wykorzystywać przez cały rok. Na chłodniejsze dni wybierzmy te ciemniejsze, gładkie, bardziej stonowane. Łatwiej będzie zestawić je z elementami jesiennej garderoby, która zwykle jest spokojniejsza od letniej.

Kontrasty na tak!

Kolejnym zabiegiem, który warto wypróbować jest łączenie ubrań na zasadzie kontrastów. Lekkie z ciężkim, cienkie z grubym, wzorzyste z gładkim, jasne z ciemnym.

Całoroczne, uniwersalne podejście do ubrań, bez dzielenia ich na sezony daje nam szansę na stworzenie większej ilości zestawów z tej samej ilości ciuchów, a także zwiększa naszą kreatywność. Pozwala nam również na większą swobodę i zabawę modą. A przecież o to chodzi!


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 grudnia 2018, 22:43

Zobacz także

Nasze propozycje