Poprzedni artykuł: Tanie i skuteczne domowe środki do sprzątania łazienki - koniec z truc... Następny artykuł: 5 pomysłów na wiosenny balkon

Jak samodzielnie zrobić wazon na kwiaty?

Publikuj,
,
, tagi: kwiaty, wazon, bukiet
Wiosna i lato to czas, w którym cieszymy się zapachem i pięknem kwiatów. Czyż w mieszkaniu nie robi się od razu przytulniej, gdy na stole/szafce stoi wazon ze świeżymi kwiatami? Oczywiście, że tak! Ceny w sklepach za piękne wazony mogą trochę odstraszać. Po co przepłacać? Piękny i oryginalny (takiego nikt nie znajdzie na sklepowej półce!) wazon zrobisz sama. Podpowiadam jak :)

Wazon z butelki w stylu vintage

Jedna wizyta w pasmanterii (bo sznurek, koronkę i materiał), a potem tylko 5 minut pracy manualnej w domu i voilla! Piękny retro wazonik gotowy. Koszt finansowy i nakładu pracy - niewielki. Gwarantuję jednak, że radość będzie WIELKA! 

Po co wyrzucać starą puszkę po farbie...

...skoro możemy z niej zrobić wazon? Oczywiście uważajmy na wszelkie ostre elementy, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Taką puszkę można pomalować, obkleić materiałem albo/i obwiązać sznurkiem, że nadać jej ciekawy efekt. Takie wazony ciekawie wyglądają też w seriach. Tzn. zużywasz 3 stare puszki - jedną obklejasz żółtym materiałem, drugą niebieskim, a trzecią różowym. Stawiasz obok siebie i oczywiście całą aranżację opierasz na pięknych, np. polnych, kwiatach. Piorunujący efekt murowany!

A może konewka?

W sklepach ogrodnicznych znajdziemy dzisiaj ogromny wybór ogrodowych akcesoriów. Te wszystkie słodkie łopatki, grabki i... konewki. Zazwyczaj nie są to drogie rzeczy. Co powiesz na to, by jedną konewkę przeznaczyć na flakonik na świeżo zerwane kwiaty na łące lub bukiecik, który miałaś szczęście otrzymać od ukochanego? To naprawdę ciekawe (i jakie proste!) rozwiązanie.

Wiszący słoik

To nie tylko dobre rozwiązanie na kwiaty, ale wiszący słoik doskonale posłuży także jako świecznik. Wystarczy wziąć stary słoik i obtoczyć go u nasady grubym sznurkiem (do kupienia w sklepach budowlanych). I gotowe! Możesz powiesić w dowolnym miejscu, np. na balkonie, gdzie będzie prezentować się szczególnie wyjątkowo. 

To od którego wazonu zaczynacie? Najlepiej zrobić... wszystkie na raz! :) Powodzenia!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 czerwca 2018, 10:09

Nasze propozycje