KOLORYZACJA WELLATON

            Nowy zestaw Wellaton 2 w 1 z reaktywatorem koloru to innowacyjne i bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy tylko 10 minut 15 dni po farbowaniu, by dostarczyć włosom pigmenty koloru, które pomogą im odzyskać świeżość i połysk między farbowaniami, byś mogła ciesz się intensywnym kolorem i blaskiem świeżo farbowanych włosów na dłużej.

Agnieszka Płusa
stylistka fryzur i ambasadorka Wella

5 kroków do uzyskania idealnego koloru włosów farbowanych

Intensywny kolor włosów farbowanych to marzenie każdej kobiety. Niestety farba do włosów wypłukuje się, a kolor blaknie. Marcy Cona, ekspert od koloryzacji marki Wella, zdradza sekret długotrwałego koloru pełnego blasku - Krem koloryzujący Wellaton 2 w 1 z Reaktywatorem Koloru. Reaktywator Koloru to innowacja Wella, wystarczy użyć go 15. dnia po koloryzacji by wzmocnić intensywność barwy i dodać włosom blasku.

Idealny kolor włosów farbowanych można uzyskać w kilku krokach, o których opowiada Marcy Cona w naszych krótkich filmikach.

9 porad dotyczących stosowania zestawu 2 w 1 Wellaton z reaktywatorem koloru
ambasadorki marki Wella - Agnieszki Płusy

 • Porada 1

  Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz ten jaśniejszy. Każde włosy inaczej reagują na farbowanie. Wybór o ton jaśniejszego odcienia pozwoli uniknąć zbyt ciemnego efektu koloryzacji.

 • Porada 2

  Krem koloryzujący Wellaton 2 w 1 pokrywa do 100% siwych włosów. Pamiętaj jednak, że siwe włosy wymagają nieco wydłużonego czasu koloryzacji.

 • Porada 3

  Wybierając odcień farby blond, zdecyduj się na ten, który jest najbardziej zbliżony do naturalnego koloru Twoich włosów. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu zdecydowanie jaśniejszego odcienia od Twojego naturalnego, rozjaśniaj włosy stopniowo - z każdym kolejnym farbowaniem wybieraj coraz jaśniejszy odcień.

 • Porada 4

  By uzyskać intensywny kolor rudy, nałóż na cienkie pasma włosów większą niż zwykle ilość farby. Dzięki temu odpowiednia ilość pigmentu przedostanie się w głąb włosów. Czerwone pigmenty dłużej wchłaniają się w strukturę włosa, dlatego też po zakończeniu koloryzacji bardzo delikatnie osusz włosy ręcznikiem i wysusz suszarką korzystając z chłodnego nawiewu.

 • Porada 5

  Trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie czy słońce mogą mieć wpływ na efekt i czas procesu koloryzacji. Aby ustalić optymalny czas potrzebny do uzyskania wybranego przez Ciebie koloru, przed farbowaniem zalecam wykonanie testu pasemkowego, czyli próby na cienkim paśmie włosów. Dzięki temu będziesz pewna, że uzyskany kolor jest zgodny z twoimi oczekiwaniami.

 • Porada 6

  Pamiętaj, że temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, wpływa na czas potrzebny do osiągnięcia właściwego koloru, dlatego jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym wnętrzu, szybciej uzyskasz pożądany kolor. Szczególnie farbując je na kolor z gamy blondów - jasny pigment szybciej wchłonie się w strukturę włosa.

 • Porada 7

  Bezpośrednio po farbowaniu kremem koloryzującym Wellaton 2 w 1 zastosuj znajdującą się w zestawie intensywną kurację nabłyszczającą na 1. dzień. Ochroni ona powierzchnię włosa i sprawi, że nie dojdzie tak szybko do utraty koloru.

 • Porada 8

  15 dni po farbowaniu, użyj dołączonego do zestawu innowacyjnego reaktywatora koloru Wellaton, aby dostarczyć włosom pigmentów koloru. Dzięki temu kolor odzyska swoją świeżość, intensywność i blask. A Ty będziesz mogła cieszyć się wyglądem świeżo farbowanych włosów na dłużej.

 • Porada 9

  Aby pomóc utrzymać połysk włosów, 30 dni po farbowaniu użyj intensywnej kuracji nabłyszczającej na 30. Dzień, która doda im blasku. Ją także znajdziesz w zestawie Wellaton 2 w 1.

Agnieszka Płusa

Agnieszka Płusa

znana stylistka fryzur. Od kilkunastu lat związana jest z markami z portfolio Procter & Gamble, takimi jak Wella czy Pantene. Współpracuje z najlepszymi stylistami fryzur z całego świata, kreuje współczesne trendy, a także prowadzi szkolenia dla młodych fryzjerów, dzieląc się z nimi swoją pasją i doświadczeniem. Występując w roli eksperta uczestniczy w wielu projektach medialnych, takich jak sesje zdjęciowe czy programy telewizyjne (np. popularny Top Model). Zasiada w jury prestiżowych konkursów fryzjerskich, m.in. Wella Trend Vision. Stylistka współpracuje także z polskimi celebrytami, m.in. Martą Żmudą Trzebiatowską.