Wróć   Wizaz.pl > Blogi > chimay

Notka

Ocena: 1 głosów, 5,00 średnia.

Pielęgnacja cery tłustej, 36 lat

chimay napisał(a) 2017-09-05 13:03
Updated 2018-04-20 at 07:55 by chimay

Cera: 36 lat, tłusta, mocno porowata, łojotokowa (podłoże hormonalne) - konieczność matowienia bibułkami i\lub pudrowania co 2-3 godziny.
Konsekwencją łojotoku był trądzik, obecnie od długiego czasu już tylko zaskórnikowy – z nim nie radziły sobie ani retinoidy (Zorac) ani kwasy. Skutkiem ich stosowania jest trwałe uwrażliwienie cery.
Brak przebarwień, jednolity, ładny koloryt, blada. Cecha charakterystyczna: małe zapotrzebowanie na okluzję.

Oznaki starzenia: bruzdy nosowo-wargowe w niezmienionej postaci od 28 r.ż. Opadająca broda, zaczątek zmarszczek i worków pod oczami, których nie da się zamaskować korektorem. Zmarszczki mi nie przeszkadzaja, utrata jędrności i owalu tak.

Unikam w pielęgnacji:
-pokładania zbyt dużej wiary w moc kosmetyków, bo największe natężenie problemu miało podłoże hormonalne i kosmetykami mogłam tylko nieznacznie modyfikowac jego przebieg
-kremów, olejów, wszelkich emolientowych produktów do pielęgnacji niespłukiwanej
-podkładów, tak silikonowych, jak i mineralnych, bo po latach poszukiwań doszłam do wniosku, ze nie formuła podkładu a obecność kolorowych tlenków nasila u mnie produkcję sebum
-kosmetyków z alkoholem
-wysokiego pH produktów myjących, a więc bezwzględnie wszelkich mydeł, większości żeli
-ser o wysokiej zawartości gliceryny
-Isopropyl Myristate – jest to jedyny składnik, co do którego mam pewność, że mnie zapycha
-żelowych formuł kosmetykow niespłukiwanych z racji ich lepkości i wrażenia obklejenia skóry

Stosuję regularnie:
-kosmetyki w 90 % azjatyckie z powodu lżejszych formuł, które mniej obciążaja tłustą skóre
-produkty myjące typu olejki, pianki, liquidy także z parafina
-lekkie, wodne, nieobciażajace esencje, sera
-latem staram się filtrować, ale moja cera filtrów nie lubi, są to za cieżkie konsystencje i za duża ilość, którą trzeba nałożyc
-antyoksydanty inne niż wit C
-bibułki matujace w dużej ilości i częstotliwości (co 2-3 godziny)
-pudry, najskuteczniejsze są samorobne z krzemionki, skrobi kukurydzianej i dodatkow
-olejki eteryczne
-masaże i domowa darsonwalizacja
-wyciskanie manualne około raz na tydzień, ponieważ nic innego nie działa na zaskórniki

Mój schemat pielęgnacji:
-rano: mycie pianka, szybkie spryskanie hydrolatem lub woda termalna Uriage, nalozenie wodnej esencji, na to lekkiego serum, latem/w sloneczne dni dodatkowo filtra, przypudrowanie pudrem minimalnie barwionym ale niekryjacym. Koniecznie korektor pod oczy i w zależności od humoru róż, tusz, pomadka
-w ciagu dnia zbieranie sebum bibułkami matującymi, czasem zwykła chusteczka higieniczna, rzadziej pudrowanie (nie chcę mieć pod koniec dnia ciasta z kilku warstw pudru).
-czesto mycie twarzy w ciagu dnia, zaleznie od aktualnych planów – po to, żeby np. nie nosić kilkanaście godzin filtra lub jeśli danego dnia fabryka sebum pracuje ponad norme (zależne od stresu, zmęczenia, dnia cyklu)
-wieczorem mycie dwuetapowe olejkiem i pianką lub liquidem. 2-3 razy w tygodniu masaż na olejku eterycznym + myjącym (znacznie łatwiej go potem usunąć niż zwykły olej(ek))
-po oczyszczeniu twarzy hydrolat/woda Uriage, esencja, serum
-2-3 razy w tygodniu peeling enzymatyczny, maseczka w proszku, masaż gąbką konjac

Moje hity:
-sterydy oraz antykoncepcja hormonalna, których z różnych powodów już nie stosuję – nic innego nie miało lepszego wpływu na kondycję mojej skóry
-wysypianie się i unikanie stresu jak tylko się da
-gąbka konjac
-chusteczki matujące Inglot, Skinfood, Kose
-esencje z Galactomyces Ferment Filtrate np. Galactomyces Purebess, Fermentation Essence Benton
-woda termalna Uriage
-pianka do mycia Bifesta Foaming Whip Oil Clear
-pod oczy Hylamide Subq Eyes
-Swanicoco Medicinal Snail Herbs Toner
-Kneipp Enzyme Peeling Puder
-przez długi czas płyn micelarny BiodermaSensibio, obecnie odeszłam jednak od stosowania miceli na rzecz olejków myjących
-filtr Canmake Mermaid Skin Gel UV SPF 50+, PA++++

Jest to pielęgnacja indywidualna, dopasowana do potrzeb MOJEJ skóry. Teoretycznie podobnej cerze może ona pasować albo szkodzić.
Wyświetlenia 7543 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.