Pielęgnacja cery łojotokowej, 35 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > chimay

Notka

Oceń ten wpis

Pielęgnacja cery łojotokowej, 35 lat

chimay napisał(a) 2017-09-05 14:03
Updated 2017-09-05 at 19:29 by chimay

Cera: 35 lat, tłusta, mocno porowata, łojotokowa (podłoże hormonalne) - konieczność matowienia bibułkami i pudrowania co 2-3 godziny. Konsekwencją łojotoku jest trądzik, obecnie od długiego czasu już tylko zaskórnikowy – z nim nie radziły sobie ani retinoidy (Zorac) ani kwasy. Skutkiem ich stosowania jest trwałe uwrażliwienie cery.
Brak przebarwień, jednolity, ładny koloryt, blada.

Oznaki starzenia: bruzdy nosowo-wargowe w niezmienionej postaci od 28 r.ż. Opadająca broda, zaczątek zmarszczek i worków pod oczami, których nie da się zamaskować korektorem. Zmarszczki mi nie przeszkadzaja, utrata jędrności i owalu tak.

Unikam w pielęgnacji:
-pokładania zbyt dużej wiary w moc kosmetyków, bo mój problem ma podłoże hormonalne i kosmetykami moge tylko nieznacznie modyfikowac jego natężenie i skutki
-kremów, olejów, wszelkich emolientowych produktów do pielęgnacji niespłukiwanej
-podkładów, tak silikonowych, jak i mineralnych, bo po latach poszukiwań doszłam do wniosku, ze nie formuła podkładu a obecność kolorowych tlenków nasila u mnie produkcję sebum
-kosmetyków z alkoholem
-wysokiego pH produktów myjących, a więc bezwzględnie wszelkich mydeł, większości żeli
-ser o wysokiej zawartości gliceryny
-Isopropyl Myristate – jest to jedyny składnik, co do którego mam pewność, że mnie zapycha
-żelowych formuł kosmetykow niespłukiwanych z racji ich lepkości i wrażenia obklejenia skóry

Stosuję regularnie:
-kosmetyki w 90 % azjatyckie z powodu lżejszych formuł, które mniej obciążaja tłustą skóre
-produkty myjące typu olejki, pianki, liquidy także z parafina
-lekkie, wodne, nieobciażajace esencje, sera
-latem staram się filtrować, ale moja cera filtrów nie lubi, są to za cieżkie konsystencje i za duża ilość, którą trzeba nałożyc
-antyoksydanty inne niż wit C
-bibułki matujace w dużej ilości
-pudry, najskuteczniejsze są samorobne z krzemionki, skrobi kukurydzianej i dodatkow
-olejki eteryczne
-masaże i domowa darsonwalizacja
-wyciskanie manualne około raz na tydzień, ponieważ nic innego nie działa na zaskórniki

Mój schemat pielęgnacji:
-rano: mycie pianka lub liquidem, szybkie spryskanie hydrolatem lub woda termalna Uriage, nalozenie wodnej esencji, na to lekkiego serum, latem/w sloneczne dni dodatkowo filtra, przypudrowanie pudrem minimalnie barwionym ale niekryjacym. Koniecznie korektor pod oczy i w zależności od humoru róż, tusz, pomadka
-w ciagu dnia zbieranie sebum bibułkami matującymi, czasem zwykła chusteczka higieniczna, rzadziej pudrowanie (nie chcę mieć pod koniec dnia ciasta z kilku warstw pudru).
-czesto mycie twarzy w ciagu dnia, zaleznie od aktualnych planów – po to, żeby np. nie nosić kilkanaście godzin filtra lub jeśli danego dnia fabryka sebum pracuje ponad norme (zależne od stresu, zmęczenia, dnia cyklu)
-wieczorem mycie dwuetapowe olejkiem i pianką lub liquidem. 2-3 razy w tygodniu masaż na olejku eterycznym + myjącym (znacznie łatwiej go potem usunąć niż zwykły olej(ek))
-po oczyszczeniu twarzy hydrolat/woda Uriage, esencja, serum
-2-3 razy w tygodniu peeling enzymatyczny, maseczka w proszku, masaż gąbką konjac

Moje hity:
-sterydy oraz antykoncepcja hormonalna, których z różnych powodów już nie stosuję – nic innego nie miało lepszego wpływu na kondycję mojej skóry
-wysypianie się i unikanie stresu jak tylko się da
-gąbka konjac
-chusteczki matujące Inglot
-esencje z Galactomyces Ferment Filtrate np. Galactomyces Purebess, Fermentation Essence Benton
-woda termalna Uriage
-Bifesta Foaming Whip Oil Clear
-pod oczy Hylamide Subq Eyes
-Swanicoco Medicinal Snail Herbs Toner
-Kneipp Enzyme Peeling Puder
-przez długi czas płyn micelarny BiodermaSensibio, obecnie odeszłam jednak od stosowania miceli na rzecz olejków myjących

Jest to pielęgnacja indywidualna, dopasowana do potrzeb MOJEJ skóry. Teoretycznie podobnej cerze może ona pasować albo szkodzić.
Wyświetlenia 1346 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.