Wizaz.pl - Wpisy w blogu

Wróć   Wizaz.pl > Blogi

Notka

Stary
Ocena: 1 głosów, 5,00 średnia.

Piękne, długie i lśniące NATURALNE włosy bez wydawania milionów - tak to możliwe!

intermanka napisał(a) 2018-02-20 23:15
Updated 2018-04-11 at 15:37 by intermanka

Od jakiegoś czasu zauważyłam coraz bardziej pogłębiający się trend na doczepiane włosy. Wiele dziewczyn wydaje na to mnóstwo kasy, a zapuszczenie swoich własnych uznaje wręcz za niemożliwe. Tymczasem wcale nie trzeba aż tak wiele aby cieszyć się swoimi, naturalnymi , długimi włosami. Osobiście od wielu, wielu lat zapuszczam włosy. W tej chwili mam je za łopatki i są moją dumą bo trochę się napociłam aby je "wyhodować" Zniszczone końcówki zawsze były moją zmorą i frustracja rosła kiedy...
Raczkowanie
Wyświetlenia 2197 Komentarze 0 intermanka jest offline
Stary

Więcej włosów na szczotce niż na głowie - przyczyny wypadania włosów

AniaMorozinska napisał(a) 2016-09-27 22:45

Zadbane lśniące włosy niezaprzeczalnie są oznaką zdrowia i witalności. Stąd również znaczny ubytek objętości fryzury wprowadza niejednego z nas w kompleksy i niepokój. Z problemem słabych i wypadający włosów borykają się miliony osób. Jest to nie tylko niechlubna "zasługa genów", ale także dzisiejszego trybu życia i odżywiania.

Co jest normą, a co nie
Wypadanie włosów jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Mówi się, że u kobiet z cienkimi włosami normą jest utrat 50 włosów...
AnnaMorozińska
napisany w Osobisty
Wyświetlenia 39006 Komentarze 0 AniaMorozinska jest offline
Stary

Życie jest jak pudełko czekoladek a Malkontentka ma magiczny grzebień

kasiotla napisał(a) 2015-02-12 12:47

Moi Wspaniali – dziś zaczniemy górnolotnie! Otóż pragnę Wam uświadomić, że…uwaga – głoszę: „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. Powtarzam tę mądrość szaloną za guru marketingu literackiego czyli panem Paulo Coelho. Tak na marginesie - zastanawia mnie – ba! powala na kolana – nadzwyczajny talent wyżej wymienionego. I nie mówię tu o boskim darze tworzenia, bo nie mnie oceniać, chociaż generalnie ten pseudofilozoficzny hmm kolaż nie trafia...
Przyczajenie
Wyświetlenia 40991 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

W górę szklanki koleżanki czyli gawędy o koreańskich kosmetykach ciąg dalszy.

kasiotla napisał(a) 2014-09-02 08:55

Wino ludzi rozwesela, wino ludziom sił udziela głosi mądrość ludowa i jak to mądrości ludowe mają w zwyczaju słusznie głosi. Dziś słów parę o kolejnym koreańskim kosmetyku, który wpadł w moje łapki czyli beczułce wina z upojną zawartością . Holika Holika Wine Therapy Sleeping Mask w wersji red, bo o tym specyfiku mowa zakupiłam w moim ulubionym sklepie www.myasia.pl (na marginesie: serdecznie polecam – świetny wybór, super obsługa, a jakie gratisy!). Do całonocnej maseczki podeszłam,...
Przyczajenie
Wyświetlenia 33274 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Okiem malkontenta czyli czarne mydło babuszki Agafii a ja wciąż biała…

kasiotla napisał(a) 2014-08-21 11:51

Czarne mydło babuszki Agafii.
Sprawa już kultowa. Winna znajdować się na wannie po lewej/prawej stronie od kranu (wedle upodobań) w każdej szanującej się łazience, by oczyszczać włosy i ciała szanujących się obywatelek i obywateli.
Skoro tak – mus jest mus. Jestem obywatelem praworządnym, to produkt zalecany zakupiłam. Za cenę niebagatelną 49 złotych polskich. Dużo? Ano dużo.
Mydło otrzymałam w estetycznym pudełeczku, bardzo przyjemnym dla oka. Otworzyłam błyskawicznie...
Przyczajenie
Wyświetlenia 38974 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Tandeta- Tredowata mi z tego wychynęła...

kasiotla napisał(a) 2014-08-21 08:49

Teraz…

Jana bezradnie spojrzała na Różową.
- No To ja się będę zbierać. Wstała.
- A co pani właściwie chciała od niej – Różowa skinęła głową w stronę wciąż zawodzącej Janiny
- Nic takiego. A może wszystko. Nie wiem. Chciałam zapytać o sprawy z przeszłości. Znalazłam kilka zdjęć w szufladzie mamy.
- Jakiej mamy?
- No Niny. Jestem jej córką.
Staruszka na łóżku nagle...
Przyczajenie
Wyświetlenia 34575 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Amla...czyli jeśli ci matka natura nie dała to i.... nie pomoże

kasiotla napisał(a) 2014-08-20 12:22
Updated 2014-08-20 at 12:27 by kasiotla

Organiczna Amla – odżywka do włosów od Khadi….cóż…
Cóż…
…no nicóż
Amle zakupiłam w Helfach oczywiście. Za sumę 29 zł polskich – dużo? Mało? Zależy z której strony ugryźć…. No to gryziemy
Odżywkę otrzymujemy w estetycznym blaszanym pudełeczku, na tyle przyjemnym wizualnie, że „chce się” bawić dalej…a zabawy jest sporo, zaręczam.
Pudełeczko pomimo niewątpliwych walorów estetycznych, walory praktyczne...
Przyczajenie
Wyświetlenia 71691 Komentarze 2 kasiotla jest offline
Stary

Aj ta niekonsekwencja... Jana powraca.

kasiotla napisał(a) 2014-08-20 07:50
Updated 2014-08-20 at 12:24 by kasiotla

Bardziej niż wtedy…

-​Franiu, oni nie są kolaborantami. Przecież wiesz! Zabiłam ich. Boże, Co ja mam robić, co robić. Przecież oni nic nie zrobili. Franiu, ja też nie! Ja nikogo nie zdradziłam. Ja go kocham. Dlaczego nie chcą zrozumieć, że kochałam go już przed wojną. Przecież to nie jest jakiś obcy Niemiec. To Will. Nasz Will. Bawiliśmy się razem jako dzieci. Franiu, nie pamiętasz…? Co ja mam zrobić. Pójdę może tam i się przyznam, że to ja? Żeby rodzicom dali spokój....
Przyczajenie
Wyświetlenia 34309 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Tym razem z domieszką erotyki

kasiotla napisał(a) 2014-08-12 22:13

Bardziej niż wtedy…

-​Zabiłeś człowieka?
-​Niteczko, zrozum… jest wojna – Will w mundurze siedział na fotelu w dawnym gabinecie jej ojca.
-​Ale czy zabiłeś? Zabijałeś Polaków?
-​Niteczko!
-​Powiedz!
-​Tak… Jest wojna. A ja jestem żołnierzem! Niteczko, ja zresztą nie wiem, nic już nie wiem – Will wyjął ozdobne pióro z kałamarza i bacznie mu się przyglądał. Niteczkę przeszedł dreszcz....
Przyczajenie
Wyświetlenia 28935 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Tym razem mocniej...

kasiotla napisał(a) 2014-08-09 20:27
Updated 2014-08-09 at 22:56 by kasiotla

Teraz…

Obudziło ją walenie do drzwi.
-​Otwieraj do cholery.
Roman. Pijany. Siedziała przerażona na łóżku.
-​Otwieraj, bo rozwalę drzwi. Wiedziała, że to zrobi. Pośpiesznie wyskoczyła z łóżka i przekręciła zamek. Roman wtoczył się do środka.
-​Co jest mała? Ile mam czekać pod drzwiami. Stęskniony – beknął i próbował ją objąć.
-​Zostaw, jesteś pijany! – sprytnie wywinęła się z jego objęć.
-​Ej. Jakie...
Przyczajenie
Wyświetlenia 31575 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Kawałek do bani czyli ckliweczki jest z kiepskiego romansu

kasiotla napisał(a) 2014-08-09 06:39
Updated 2014-08-09 at 06:55 by kasiotla

Teraz…

Coś wwiercało się w jej mózg, jakiś dokuczliwy dźwięk nie pozwalał spać. Z westchnieniem usiadła na łóżku półprzytomnie poszukując tego czegoś, co generuje hałas. Telefon.
-​Halo – warknęła do słuchawki
-​Uuu obudziłem cię, przepraszam, ale już południe, myślałem że jesteś na nogach kochanie – Roman, był chyba nieco zszokowany złością w jej głosie.
O żesz… Kochanie? Hmm…
-​Nie, nic się nie stało, tylko nie...
Przyczajenie
Wyświetlenia 30814 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Spotkanie z przeznaczeniem po raz pierwszy

kasiotla napisał(a) 2014-08-08 21:43

Teraz…

Jana zbiegała po schodach. Na półpiętrze zatrzymała się, żeby uniknąć zderzenia z mężczyzną, który mozolnie wspinał się na górę. Na jej widok przystanął i zdjął czapkę.
-​Dzień dobry pani - uśmiechnął się
-​Dzień dobry – odpowiedziała grzecznie. Mężczyzna wciąż stał blokując schody, tak jakby oczekiwał rozwoju konwersacji. Wciąż się uśmiechał.
-​Pani Janka, prawda?
-​Jana – poprawiła odruchowo – skąd...
Przyczajenie
Wyświetlenia 42404 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

... jej morderca

kasiotla napisał(a) 2014-08-08 07:15

Bardziej niż wtedy

Mężczyzna uderzył ją w twarz. Głowa Niteczki odskoczyła do tyłu uderzając o ścianę. Nawet nie bolało. Było jej tylko dziwnie. Głowa stała się leciutka, jak balon wypełniony powietrzem. Za uchem poczuła coś gorącego. Krew – pomyślała. Czerwona strużka spływała w dół po szyi, miękko otulała obojczyk żeby zniknąć prowokacyjnie w rowku między piersiami.
- Za co? - wyszeptała. Jej oprawca patrzył jak zahipnotyzowany na zakrwawiony dekolt jej sukienki....
Przyczajenie
Wyświetlenia 45319 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Kochanek czy wróg ... Niteczka na progu wojny

kasiotla napisał(a) 2014-08-07 18:11

Bardziej niż wtedy…

-​Jaka wojna?
-​Tato!
-​Przecież ja …
-​Ale Willa nie wezmą? Tato? Przecież on jest za młody i nie jest … przecież jest prawie Polakiem… Tak nie można! Tu się urodził i tu mieszka. Tu jest jego dom, ojczyzna. To co, że jest Niemcem, przecież nie jest… Tato!
-​Tato! Powiedz coś!
-​Co będzie ze ślubem?

-​Aha… jest Niemcem
Więcej:
http://kasiotla.blogspot.com/2014/08...-na-progu.html
Przyczajenie
Wyświetlenia 41352 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Najsłabszy kawałek historii Jany...

kasiotla napisał(a) 2014-08-07 08:07

Bardziej niż wtedy…

Niteczka zatrzymała się przed lustrem w holu i poprawiła loki miękko wypływające spod nowego kapelusza.
- Jestem ładna - uśmiechnęła się do swego odbicia. Podbiegła w podskokach do drzwi.
- A dokąd to panienko? - Długa i niemożliwie chuda postać w białym wykrochmalonym fartuchu pojawiła się nagle przed Niteczką.
Teresa. Niania o wyglądzie suchotnika i stalowych zasadach żandarma miała niemiły zwyczaj pojawiać się w sposób nagły i zawsze...
Przyczajenie
Wyświetlenia 69365 Komentarze 2 kasiotla jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.