Nie, nie żałuję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Rybulka pisze :-)

Notka

Ocena: 3 głosów, 5,00 średnia.

Nie, nie żałuję

Rybulka napisał(a) 2007-11-04 14:24

W piątek coś mnie podkusiło i poprosiłam TŻ-a, żebyśmy, wracając z Gliwic, jechali przez miejscowość, w której przez całe swoje życie mieszkali moi dziadkowie i żebyśmy podjechali pod ich blok.

Jak tylko zobaczyłam znajome miejsca, łzy pociekły mi po twarzy. Nie mogłam się uspokoić. Patrzyłam w okna mieszkania, w którym tyle lat żyli moi dziadkowie, a przed oczami stawało mi mnóstwo scen z przeszłości. Widziałam siebie w tym mieszkaniu razem z nimi. Widziałam ich machających nam z okien na pożegnanie. Widziałam babcię biegająca po mieszkaniu, próbującą nam pokazać jak biega Robert Korzeniowski. Pamiętam smak kakao, które zawsze piłam w niedzielę rano z mojego ulubionego kubka z Kaczorem Donaldem. Pamiętam próbę zrobienia ciastek wg nowego przepisu wyszperanego z gazety, która skończyła się niepowodzeniem- zamiast ciastek wyszły tłuste kluchy.

Teraz w mieszkaniu moich dziadków żyją obcy ludzie, którzy nawet nie zdają sobie sprawy, ile ktoś inny wiąże z tym miejscem wspomnień.

Staliśmy w piątek pod blokiem moich dziadków i tylko w "ich" mieszkaniu paliło się światło...
Wracaliśmy potem do domu, a ja ciągle nie mogłam się uspokoić.
Nie żałuję jednak, że tam byliśmy. Nawet cieszę się, że właśnie TŻ mnie tam zabrał. Nie poznał nigdy moich dziadków. Zaczęliśmy się spotykać, gdy oni już nie żyli. Szkoda, bo wiem, że traktowaliby go jak wnuka. Tacy już byli...

Wczoraj to babcia TŻ-a potraktowała mnie jak wnuczkę. Zrobiło mi się tak bardzo miło
Wyświetlenia 28464 Komentarze 6 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 6

Komentarze

1. Old Comment
    Wzruszające...I wiem co czujesz:).Moja babcia nie mieszka już w swoim rodzinnym miasteczku.W którym spędzałam wakacje,w którym tyle się działo:).Czasem gdy tam jestem i widzę okna mieszkania-niegdyś babci-chciałabym cofnąc czas...
    _Magda napisał(a) 2007-12-03 11:13 _Magda jest offline
  2. Old Comment
    Cofnąć czas, moje marzenie...
    Rybulka napisał(a) 2007-12-14 21:01 Rybulka jest offline
  3. Old Comment
    czasu sie nie cofnie niestety ale mamy wspomnienia na szczescie- chyba kazdy cos wspomina /razdobre a raz zle rzeczy /
    afganistan napisał(a) 2007-12-14 22:33 afganistan jest offline
  4. Old Comment
    Wspomnienia to, coś najcenniejszego, co zostało mi po dziadkach
    Rybulka napisał(a) 2007-12-15 10:39 Rybulka jest offline
  5. Old Comment
    Ojj wpomnienia sá czyms czego nikt nie moze nam zabrac
    Lovely_Girl napisał(a) 2008-01-11 18:49 Lovely_Girl jest offline
  6. Old Comment
    korezki napisał(a) 2013-07-10 11:01 korezki jest offline

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.