6 sposobów na radzenie sobie z upałem w czasie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Mals

Notka

Oceń ten wpis

6 sposobów na radzenie sobie z upałem w czasie ciąży

Mals napisał(a) 2017-06-28 12:07

Lato z całą pewnością nie jest dogodną porą roku dla kobiet ciężarnych. Wysokie temperatury bywają naprawdę uciążliwe i niełatwo wytrzymać w upale, ale przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie jest wskazane dla przyszłych mam. Jak przetrwać wakacje by móc czerpać z nich przyjemność?

Aby wysokie temperatury nie dokuczały zbyt dotkliwie przyszłym mamom, należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni strój. Odzież ciążowa uszyta z lekkich, naturalnych tkanin, które zapewniają przepuszczalność powietrza to podstawa dla kobiet w stanie błogosławionym. Jakie są sposoby na radzenie sobie z upałem?
1. Ubieraj się stosownie do temperatury
W upalne dni Twoim obowiązkowym strojem powinny być lekkie i przewiewne ubrania uszyte z naturalnych materiałów. Niezastąpione podczas upałów są oczywiści sukienki oraz tuniki, ale jeśli sytuacja tego wymaga, masz np. ważne spotkanie biznesowe czy rozmowę kwalifikacyjną, możesz śmiało ubrać wygodne spodnie ciążowe z elastycznego materiału, który jest przyjazny dla skóry.
2. Osłaniaj głowę i twarz
Wychodząc na pełne słońce pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu twarzy i głowy. W ten sposób unikniesz nie tylko nadmiernego opalenia twarzy i przegrzania, ale także zapobiegniesz niebezpiecznym udarom słonecznym. Załóż na głowę stylowy kapelusz lub sportową czapkę z daszkiem ale nie zapominaj o zabezpieczeniu skóry kremem wysokim filtrem. Smaruj nim nie tylko twarz, ale także wszystkie odsłonięte części ciała, czyli ręce, nogi i dekolt.
3. Wygodne buty
W upalne dni nogi szybko puchną, dlatego warto dać im odpocząć i zrezygnować z wysokich obcasów. Unikaj także za ciasnych butów z nieprzewiewanych materiałów. Zamiast nich wybierz wygodne, skórzane sandałki na płaskiej podeszwie.
4. Unikaj wychodzenia w porze największego nasłonecznienia
Pomiędzy godziną 11 a 15 mamy do czynienia z najbardziej intensywnym działaniem promieni słonecznych, dlatego jeśli możesz, nie przebywaj w tych godzinach poza domem. Jeśli jednak musisz wyjść do pracy czy na zakupy, staraj się unikać słońca chodząc zacienioną stroną ulicy, a jeśli przechodzisz przez park, znajdź ławkę w cieniu i przysiądź na chwilę żeby odpocząć.
5. Pij dużo wody
Przyszłe mamy powinny w czasie upałów pić ok. 2-3 litrów wody dziennie aby zmniejszyć ryzyko odwodnienia i infekcji dróg moczowych. Wychodząc z domu zawsze powinnaś mieć w torebce butelkę wody.
6. Ciesz się latem
Upały nie zawsze są przyjemne, ale trwają krótko, więc ciesz się z ciepła i korzystaj z pięknej pogody. Doceń zalety tej pory roku – nie musisz nosić grubych kurtek i tracić czasu na dobieranie zestawów, bo wystarczą Ci lekkie i zwiewne sukienki ciążowe, dzięki którym nawet w największy upał będziesz czuć się wygodnie.
Wyświetlenia 133 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.