Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-05, 21:09   #2
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Pytanie do Pani doktor i do Wizażanek. Co zamiast aparatu?

Cytat:
Napisane przez przeddzidzie Pokaż wiadomość
Mam krzywe zęby oraz ich "nadmiar" w górnej szczęce. Chciałam zapytać czy istnieje możliwość "wymiany" zębów przednich górnej szczęki na implanty. Chciałabym zostawić swoje zęby w szczęce dolnej oraz zęby, które są z tyłu w szczęce górnej ponieważ wszystkie są zdrowe. W związku z tym mam pytanie czy taka częściowa "wymiana" zębów jest w ogóle możliwa.
Dadam jeszcze, że mam 24 lata i niecałe 1,4 roku do ślubu dlatego stały aparat na zęby nie bardzo wchodzi w grę ponieważ mojej wady zgryzu nie da się skorygować w tak krótkim czasie.
Chciałabym jeszcze zapytać w jakim przedziale cenowym mieści się taki zabieg.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Może lepiej jak zdecyduję się na aparat ruchomy, ale czy przez 1, 4roku skoryguje on chociaż trochę krzywy zgryz?? Teraz żałuję, że nie wzięłam się za ot jak byłam dzieckiem
Panią dr nie jestem, ale odpowiem zgodnie z tym, co wiem
Szkoda wyrywać swoje ząbki i wstawiać implanty i to jeszcze z przodu
Implanty są bardzo drogie-kilka tysięcy ja jedną sztukę. Poza tym sama seria zabiegów jest upiorna-czytałam, zdjęcia widziałam i...fenk ju
Jeśli masz za wąską szczękę, to orto może Ci ją poszerzyć aparatem lub zalecić jakieś ekstrakcje, żeby zrobić miejsce dla pozostałych zębów, ale oczywiście wtedy trzeba założyć aparat. Ruchomym nie zdziałasz-nie ten wiek
Możesz założyć stały aparat lingwalny-klejony od wewnętrznej strony zębów-niewidoczny wcale, ale za to bardziej uwierający od normalnego, utrudniający mówienie i też drogi(od 3 tys za łuk) no ale suma sumarum-wyszłoby taniej niż kilka implantów i zachowałabyś swoje zęby.

No i jeszcze opcja aparatu kryształowego lub porcelanowego-zamki w kolorze zęba lub całkiem przezroczyste. Na ślub możesz założyć do nich białe łuki i z będzie widać tylko z bliska. Cena do przyjęcia-ok 2,5 tys za łuk, zależy do gabinetu.

Zastanów się-nie warto ot tak wyrywać swoich zębów
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując