Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kredyt mieszkaniowy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-09, 13:37   #155
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A ja chętnie dowiedziałabym się skąd to przekonanie. Z obliczeń mojej Mamy wynika, że ceny transakcyjne mieszkań spadły o około 5%, a tych w najlepszych dzielnicach stoją na tym samym poziomie, albo wręcz wzrastają.

W TV powiedzieli, tak ?
czytałam w kilku miejscach, wiadomo że ten spadek ceny nie jest jakiś ogromny, ale zawsze. jeśli spadną jeszcze o 10% (jak czytałam), to dla mnie jest to konkretna oszczędność. Oczywiście to tylko prognozy i spekulacje i zdaję sobie sprawę, że nie muszą się sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Z tego, co widzę to ceny mieszkań jakoś dramatycznie nie spadają, największe obniżki dotyczą nowych lokali, które chcą sprzedać developerzy.
Sytuacja kredytowa nie jest moim zdaniem jakaś wyjątkowo zła. Frank faktycznie stoi wysoko, ale w momencie brania kredytu- to dobra wiadomośc, bo "bierzesz mniej" rzeczonych franków. Równocześnie stopy bazowe są na bardzo niskim poziomie, oprocentowanie kredytu jest więc znacznie atrakcyjnieszje niż jeszcze np. pół roku temu.
Zgadza się, nowymi lokalami (ale już wybudowanymi) byłabym najbardziej zainteresowana.
Z tym frankiem masz rację, ale w takim razie muszę mieć wkład własny jakiś.
Dzięki w każdym razie za wypowiedź.


Dopiero zaczynam się orientować w temacie, zdaję sobie sprawę, że mogę się mylić, ale badam grunt i próbuję się powoli rozeznać
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując