Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Badania lekarskie na prawko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-19, 19:44   #10
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Z tymi badaniami to jest różnie, niektórzy lekarze po prostu "odwalają" swoją pracę i wypisują zaświadczenia niemal od ręki. Nie popieram tego, ale tak było też na moim kursie. Pamiętam stanie w ogonku do lekarza w niewielkiej salce w której odbywała się teoretyczna część kursu. Facet powiesił na ścianie tablicę z rzędami liter/cyfr i wystarczyło je odczytać, a jeśli chodzi o sprawdzenie daltonizmu - pytał jakiego koloru ma długopis do każdej osoby to samo pytanie. komputerowa kontrola wzroku przed kursem? - Ja się przyznałam do soczewek (bo po prostu nie chciałam robić z siebie kretynki, wiem że nie ma szans żeby lekarz siedzący metr przede mną ich nie zauważył na brązowych oczach) i niewielkiej wady, z tablicy czytałam w soczewkach. Prawko mam bezterminowe z zaznaczeniem, że noszę soczewki.

Nie znam nikogo z daltonizmem i nie wiem jak to jest przy badaniach... Ale myślę że na kategorię B nie powinieneś mieć problemu, tak jak jest napisane np. w tym FAQ http://www.psychotestykierowcow.pl/prawo-jazdy
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując