Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-26, 10:01   #1853
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o przeanalizowanie?

Joanna - Naturia - Odżywka z lnem i rumiankiem, bez spłukiwania.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetarimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Linum Usitatissimum, Chamomilla Recutita, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylophentyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonenne, Linalool, [+/- DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl, Butylcarbamate].

Nie jestem pewna co do 'LINALOOL' strasznie niewyraźne mają te literki na opakowaniu Ewentualnie mogłoby być jeszcze z tego IJNALOOL.
Teraz mi sie jakos dziwnie podejrzany ten skład wydaje... Naddaję się ta odzywka w ogóle do stosowania...?
Z góry dziękuję za odpowiedź C:
Skłąd tej odżywki w sumie poprawny.
Na początku składy tradycyjnie już chyba - emolienty i kondycjonery, PEG-20 Stearate to emulgator, ale posiada równiez właściwości utrzymywania wilgoci.
Odżywka zawiera wymienione w nazwie wyciągi z lnu i rumianku, sądząc po miejscu w składzie w całkiem przyzwoitych ilościach.
Do nawilżenia przyczynić się może propylene glycol, który dodatkowo jest nośnikiem substancji aktywnych i ułatwia ich przenikanie do tkanek.
I panthenol - składnik znany chyba wszystkim włosomaniaczkom, bardzo zresztą popularny dodatek do wszelkiego rodzaju mazideł na włosy.

Odżywka jak najbardziej nadaje się do stosowania, konstrukcja składu poprawna, dodatkowa informacja - nie zawiera silikonów.
Linalool to składnik zapachowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 2246 załadowań)

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując