Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szydełko - podstawy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-14, 21:48   #19
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam krok do przodu Wyciągnęłam szydełko z pudełeczka ze szpargałów Tylko nadal się zastanawiam z czego robić hmm...
Asiu naukę możesz zacząć na tym co masz pod ręką a dalej to już będzie zależało od tego co zechcesz zrobić i co polubisz ....
.... i szydełka
Cytat za Cafeart :
1.Wybieramy szydełko...
Szydełko należy wybrać pod nić, z której planujemy wykonać nasze dzieło. Zasada generalna, główka szydełka powinna być niewiele grubsza od nici. Sprawdzamy to na palcu, nawinięta nitka powinna swobodnie dać się złapać haczykiem szydełka. Jesli się zsuwa lub "ucieka", należy wziąć większe.
2.Numeracja szydełek...
...zależy od producenta. Są firmy, których numeracja, odpowiada rozmiarowi w mm, w innych im wyższy numer tym cieńsze szydełko i na odwrót. Dlatego najczęściej posługujemy się rozmiarem podanym w mm. Kupując włóczkę lub kordonek, możemy na banderoli znaleźć informację na temat sugerowanego numeru, jakiego należy użyć do pracy z daną nicią.
3.Rodzaje szydełek...
Rodzaj szydełka dobieramy sobie do ręki, na rynku możemy spotkać szydelka stalowe, bambusowe, stalowe z rączką plastikową, pokryte teflonem. Należy jednak pamiętać, że nie ma wiecznych szydełek. Każde z nich wcześniej czy później może pęknąć, najczęściej zdarza się to w trakcie pracy."

Na dzień dzisiejszy tyle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg abperle5_000.jpg (16,3 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kordonek30x6357.jpg (22,5 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maxi_310 szydełko nr 1.5.jpg (21,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stokrotka_309.jpg (24,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szydelka_num.jpg (37,4 KB, 288 załadowań)
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując