Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Masochistki - nasz świat BDSM
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-10, 00:13   #96
n_omi
Rozeznanie
 
Avatar n_omi
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 794
Dot.: masochistki

stasiek: twoje słowa sa bardzo mocne. a za nienormalnych jak to ujales ja uwazam ludzi ktorzy przeginaja w jedna lub druga strone ;-P moze nieco jak Twoja opinia? i byc moze jak nasze zachowanie nie da sie tak latwo okreslic co jest normalne a co nie. o łaczeniu sie krwi nie napisalm dlatego ze "to takie symboliczne" jak to ujales ale dlatego ze dla mnie i mojego partnera to symbol, a symbol ma to do siebie ze nie kazdy go rozumie? a nawet jeszcze gorzej -byl i w sumie wciaz jest- czas w ktorym moje zycie zwiazane jest ze sztuka i kultura tak zwaną wyższą. symbolizm jest czyms co kazdy rozumie i odbiera na swoj wlasny sposob, ma na ten temat swoje przemyslenia nawet jesli z gory znaczenie jest dla nas narzucone.
Czy wszystko jest akceptowalne? odpowiadajac na Twoje pytanie - nie nie wszystko.
Czy widze roznice pomiedzy zostawieniem blizny a odcieciem reki: tak widzę ;-)
Rozumiem wiec ze jesli nie widzisz roznicy miedzy blizna a odcieciem reki to nie powinienes jej zauwazyc rowniez w mieszaniu krwi a wymienianiu sie obraczkami. Jedno i drugie to symbol. nawet cos je łaczy - metal. a jednak znacza dla ludzi cos wiecej prawda? ja dostrzegam roznice, ale skorzystam z obu. Bo obie te rzeczy sa dla mnie waznym symbolem.
Chciałam tylko zauwazyc ze nie moge tez tutaj bronic wszystkich fetyszystow choc takich ktorych kreci akrotomofilia nie rozumiem. czy to znaczy ze wszyscy sa skrzywieni? nie wiem, nie znam zadnego wiec jak moglabym wypowiedziec sie co do ogółu, pamietam tylko jedna historie odnosnie tego rodzaju fetyszyzmu z jakiegos artykułu Starowicza
dziekuje za wyrazenie swojej opini ale proszę o większy spokój w czasie pisania kolejnych postów.

Malinka Wola: mam pytanie, czy pierwszy raz spotkalas sie z osobami zwiazanymi w jakis sposob z BDSM? jesli tak mam prosbe, wroc do tego watku za dzien lub dwa, bez emocji i bez wyrobionego zdania i bez przerazenia. nie jestesmy tacy straszni :-D pomin opis samych praktyk, skup sie prosze na tym jak wygladaja relacje miedzy partnerami w takim zwiazku. mam nadzieje ze to co dzieje sie wtedy w fazie aktu wyda Ci sie bardziej zrozumiałe, albo chociaz mozliwe do zrozumienia.

Chciałam tylko zauwazyc ze BDSM ma setke form, delikatniejszych, subtelniejszych, ostrzejszych a niektore byc moze nawet przerazajace. kazdy kto wiaze sie z ta forma erotyzmu sam okresla swoje granice. nikt nikogo do niczego nie zmusza, naprawde, wszystko poparte jest dyskusja i normalna rozmowa ;-) Mam nadzieje ze poziom dyskusji jaka prowadzimy tutaj z rozmowcami daje swiadectwo o naszej kulturze i manierach. nie narzucamy nikomu swojego zdania, nie przekonujemy i nie namawiamy do rozpoczynania praktyk.
n_omi jest offline Zgłoś do moderatora