Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 09:40   #522
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez evebeve88 Pokaż wiadomość
Nie porownuj praktyk, ktore odbywaja sie w studium z tymi ktore sa na studiach. I kazdy dokladnie wie co napisalas.

Ot, gratuluje wspanialej kosmetyczki i jej porad..
Ale nie dawaj ich ludziom chcacym umiec cos wiecej...
Bo koncząc studium nie masz pojecia jak mozesz czlowiekowi robic dobre zabiegi( bo nie wiesz kompletnie nic o skladzie jakiegokolwiek kosmetyku) Ale to i tak dopiero poczatek, bo kosmetyka sie rozwija.. dzieki badaniom, o ktorych Ty nie masz pojecia konczac studium
Wiec, prosze Cie nie gadaj glupot bo bedzie wiecej skrzywdzonych ludzi wychodzacych z gabinetow...
Weszłam tu w innej sprawie, ale wypowiem się przy okazji w temacie. Skończyłam studium a teraz kończę studia i z przykrością stwierdzam, że Wena90 ma rację. Na studiach nie da się nauczyć nic praktycznego, to jak wygląda pracownia to jakaś fuszera - jedne zajęcia z jednego zabiegu, kto zapamięta masaż ćwicząc go raz? Pół zajęć pratycznych przegadanych zamiast ćwiczeń, nawet nie da się zamienić by dwie osoby przećwiczyły. Na studium znałam mięśnie ciała po łacinie na pamięć, masaż był klepany non stop, a dermatologia szczegółowo omówiona. Szkolenia jedno za drugim, potem ćwiczyliśmy to na zajęciach. O tym w ogóle nie ma mowy na studiach.
Jeśli ktoś chce być kosmetyczką lepsze jest studium, jeśli kosmetologiem - studia. Pytanie tylko co więcej może kosmetolog ;-) Niestety do wyrobu kosmetyków najlepiej skończyć chemię ze specjalizacją chemia kosmetyczna - największe prawdopodobieństwo dostania pracy i wiedza kosmetologa nie umywa się do chemika czy biochemika. Kosmetyka odchodzi do lamusa, bo większość rzeczy można spokojnie zrobić samemu w domu. Liczą się tylko SPA i salony ze sprzętem a tego i tak trzeba się nauczyć na konkretnym aparacie. Ale fakt - dzięki studiom jestem bardziej świadoma tego, kto pracuje w salonach i na co uważać, oraz jakie ściemy potrafi wcisnąć marketing.


A teraz pytanie - czy są tu jakieś osoby z I roku studiów niestacjonarnych na MWSZ? Jeśli tak to bardzo proszę o informację o której godzinie i w jaki dzień macie zajęcia z dr Pawliszynem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo na stronie internetowej szkoły plan jest nieaktualny
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując