Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-08, 18:45   #540
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Problem z obowiązkową maturą z matmy, a raczej z ludźmi, którzy podnoszą z tego powodu lament polega na nie zrozumieniu istoty średniego bądź wyższego wykształcenia. A spowodowane jest to tym, że studia powszednieją, a społeczeństwo nam rośnie coraz głupsze. Nie nadajesz się do tego? Nie zdawaj matury. Niestety, ale człowiek inteligentny i wykształcony powinien posiadać wiedzę wszechstronną. Dla mnie czy humaniści czy ścisłowcy po studiach takiej wiedzy nie posiadający niezbyt są godni miana ludzi z wyższym wykształceniem. Jestem po mat-infie, a jakoś dałam radę oba ustne (w tym ang. rozsz.) zaliczyć na max mimo, że jestem typowym ścisłowcem i wstrzeliwanie się w klucz mnie nie cieszy. Więc dlaczego humanista nie może się postarać by być wszechstronnie wykształconym a nie tylko skupiać się na własnej dziedzinie? Bardziej dla mnie sensowna jest już forma podstawowej matmy niż polskiego - łatwiej rozwiązać zadanie o jednoznacznym wyniku, mając na dodatek tablice matematyczne niż zgadywać co autorowi arkusza wpadło do głowy.
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując