Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-15, 12:42   #4475
hotiie
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Fakt, higiena jamy ustnej to podstawa i rygorystyczne jej przestrzeganie zazwyczaj pozwala ustrzec przed przykrym zapachem-wtedy bakterie nie mają pożywki z resztek jedzenia i nasz oddech jest bez zarzutu.
Trzeba pilnować wizyt u dentysty, by na bieżąco zapobiegać chorobom uzębienia (próchnica też może przyczyniać się do nieświeżego oddechu).

Ale nieprzyjemny zapach z jamy ustnej nie zawsze musi oznaczać brak dbałości o higienę- może być wynikiem np. choroby wrzodowej żołądka, zapalenia zatok, gardła lub migdałków itd- wtedy ani regularne mycie zębów ani żucie gumy nie pomogą, trzeba znaleźć i wyleczyć przyczynę nieświeżego oddechu.
Fakt Aniu, może też być wynikiem jakieś choroby. Ja dwa tygodnie temu "zagościłam" u dentysty sprawdzić czy dziąsła się nie osuwają i czy nie mam pruchnicy jednak wszystko jest wporządku. Kolczyk jak narazie nie "przeszkadza" ani nie jest przyczyną choroby. Ostatnio miałam angine ropną, trochę utrudniał jej wyleczenie ale wszystko jest ok.

Cytat:
Napisane przez patka92920 Pokaż wiadomość
hmm pzred chwilą byłam w salonie tatuażu...Powiedzieli mi, ze albo będe mieć przebite na ukos lub centymetr od czubka ponieważ mam za któtki język...wiec jakoś mi się to odwidziało...lecz... pokazali mi inny kolczyk niestety jest on w wardze nie obok nie nad nie pod tylo w wardze i bardzo mi się to spodobało lecz nasówa mi się pytanie czy ktoś z was ma przebita wargę i mógłby podzielić się ze mną doświadczeniem?
hym, Co do wargi miałam przebitą kolczyk był zwykłym kóleczkiem(takim jak do ucha tylko, że specjalnym) za bardzo mi przeszkadzał niszczył szkliwo zębów niesamowicie(choć sama się nie dziwię skoro jest tuż tuż przy zębach) kolczyk w języku też niszczy szkliwo, niektorzy radzą aby zainwestować w plastikowy choć już nie raz go przegryzłam aj. wracając do tematu kolczyka w wardze dla mnie osobiście on się nie podobał i wyjęłam go po 2dniach ;D
Zgłoś do moderatora