Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Na własny użytek :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-15, 19:32   #1
Aleksandra17k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1

Na własny użytek :)


Na wstępie chciałabym pozdrowić wszystkich .
Mam do Was kilka pytań. Wiem, iż odnośnie metody żelowej przedłużania paznokci jest dużo postów, ale bardzo często to, co jest ich przedmiotem schodzi na dalszy plan, a wszyscy skupiają się na złośliwościach, pouczaniu by pójść na kurs, wyśmiewaniu pytań itd.
Na dniach chciałabym sobie kupić tzw. zestaw startowy w sklepie kosmetycznym lub w hurtowni z akcesoriami kosmetycznymi, aczkolwiek nie wykluczam dokupienia jakiegoś elementu zestawu na allegro (np. 100 szt. tipsów w kasetce).
Zaznaczam, że nie będę chciała robić paznokci na skale zarobkową (ewentualnie później, jak już się nauczę, koleżance po "koleżeńskiej cenie").
Wydałam dużo pieniędzy na tipsy w salonach. Jednak myślę, że to też ma swoje zalety, gdyż zapamiętałam kolejne etapy, a także mogłam porównać techniki tipserek z różnych salonów.
Kiedyś zanim zaczęłam robić tipsy w zakładach umiałam sama bardzo dobrze zadbać o swoje paznokcie, tworzyłam ciekawe wzorki na swoich paznokciach, a także koleżankom, mamie itd.
_________________________ _________________________ _
Poniżej przedstawiam artykuły które zamierzam kupić (w takich gotowych zestawach często dają buble, więc sama go skompletuję), jeśli coś pominęłam to proszę napiszcie co jeszcze mogę dokupić:
1.Lampa UV 36 Watt
2.Wałek pod dłoń
3.Waciki bezpyłowe

4.Płyn antyseptyczny
5.Cleaner
6.Patyczki z drzewa różanego bądź pomarańczowego

7.Pilniki (proste, banan, łódka / rożne stopnie gradacji)

8.Bloki polerskie

9.Pędzel do odpylania

10.Kleje przezroczyste do tipsów (z pędzelkiem)

11.Tipsy:
* przezroczyste (szklane)
* frencz (z kieszonką)

12.Gilotyna do tipsów

13.Tip Blender

14.Primer
15.Żele UV:
* podkładowe
* budujące
* wykańczające (nabłyszczające)
* frencz

16.Pędzelki:
* do nakładania żelu (z naturalnego włosia)
* do nakładania ozdób

17.Cyrkonie
18.Brokaty
19.Ozdoby różne

20.Sun Block

21.Oliwka do skórek

22.Zmywacz bezacetonowy

23.Aceton kosmetyczny

_________________________ _________________________ _
Kolejne etapy związane z przygotowanie paznokcia i tipsa do nałożenia żelu pamiętam, lecz jak to jest z wtapianiem ozdób? Zawsze inaczej robiły to tipserki z salonu. Jedna nakładała 2 warstwy żelu, inna z kolei 3.
Załóżmy, że będę używać: tipsów szklanych; żelu podkładowego, budującego, frencz i nabłyszczającego, to w takim przypadku cyrkonie będę zatapiać w której warstwie którego żelu? I czy trzeba spiłowywać tę warstwę żelu w której zatopię cyrkonie? Bo nie które kobiety mają częściowo wystające ozdoby.
_________________________ _________________________ _
Mam także pytanie odnośnie primera, czy jeśli żel jest jednofazowy to rzeczywiście nie trzeba używać primera? Bo słyszałam opinie, że lepiej i tak go użyć.
_________________________ _________________________ _
Bardzo będę wdzięczna za rzeczowe odpowiedzi, a nie tylko sugestie, że dowiem się wszystkiego na kursie. Pewnie, że na takowy chciałabym się udać, jednak teraz brak mi zarówno czasu, jak i większej ilości funduszy. Ale myślę, że jeśli będę je robić na własny użytek to starczy mi jako taka wiedza i ta ilość materiałów, żeby nie zrobić sobie krzywdy.
Aleksandra17k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując