Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-06, 09:46   #415
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Narzekamy na producentów, ale patrząc z ich strony to muszą stworzyć piękne opakowanie, obłędny zapach, reklame w której modelka jest młoda, ładna, zadbana, wyetuszowana, ma wszytko idealne, np. w reklamie szamponu musi miec śliczne błyszczace włosy bo musi w nas wzbudzić marzenie o takich włosach jak ona. Producenci zdają sobie sprawe ze my kupujemy marzenia. Oni rozgryźli nasza psychike i wiedza co spowoduje, że po dany produkt sięgniemy chętniej niż po inny. My kupujemy oczami, węchem. Dlatego niektóre buble mimo wszytko sie tak dobrze sprzedają, ludzie wierzą że jak zastosują np. 3 proste kroki to ich twarz bedzie jak z reklamy. Inaczej by tego nie kupowali!! Kobiety sa w stanie zapłacić duże pieniadze za małe ładniutkie pudełeczko parafiny, które jest tak narawde warte nie wiecej niz 2 zł tylko dlatego że urzekła nas reklama, podoba nam sie opakowanie, ze krem ślicznie pachnie bo tak naprawde nie kupujemy kremu - KUPUJEMY PRZYJEMNOŚĆ I MARZENIA!!

Ja też daje sie na to nabrać, ale jestem tego świadoma coraz bardziej. Moją najwiekszą słaboscią są zapachy, płace 15 za żel do higieny intymnej bo zakochałam sie w jego zapachu,a mogła bym kupować za 5 i efekt był by ten sam. Czasem jak juz sama trace siły żeby z tym walczyć to myśle ze pachnieć to mają perfumy a reszta ma byc skuteczna... i polegam przy pierwszej kolejnej okazji. Wiem ze kupuje zapach zamiast produktu. Ponadtto sliczne opakowania, znane marki sa dla mnie pokusą, szczególnie w kosmetykach kolorowych, lepiej sie czuje jak kupie cień Chanel, Lorela niz paletke z Wibo bo daje mi to spełnienie marzeń, poczucie luksusu - wydaje sie to być nierosądne, ale skoro my kobiety posuwany sie do takiego nierossądku to koncerny kosmetyczne wiedza że nadal moga nam mydlić oczy...

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2009-08-06 o 09:57
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując