Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - rozum czy serce?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-09-03, 18:17   #3
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: rozum czy serce?

Cytat:
Napisane przez psiri Pokaż wiadomość
Witam... Nigdy nie napisabym o swoim problemie na forum publicznym ale już nie mam siły sama borykać się z tym dylematem. Zapewne mój problem wielu osobom wyda się głupi ale mnie dręczy już tak długo, że chyba oszaleje jak tego z siebie nie wyrzucę... Otóż od bardzo dawna marzę, żeby mieszkać w innym kraju - teraz kończę studia licencjackie - i dostałam pracę w służbie dyplomatycznej. Z taką pracą w CV w kraju do którego chcę wyjechać będą stały przede mną otworem wszystkie drzwi. Problem polega na tym, że jeśli ją przyjmę mój wyjazd na stałe się opóźni przynajmniej na rok. Wiem, że to niby nie wiele, ale ja już sobie nie daje rady. Kiedy wracam do Polski popadam w rozpacz... Wrociłam ostatnio 3 tyg i dzień w dzień ryczę jak jakaś kretynka. Nie mam ochoty wstawać z łóżka, a już tym bardziej wychodzić z domu bo to jeszcze boleśniej uświadamia mnie że jestem w miejscu, którego nienawidzę. Już od lat marzę, żeby wyjechać, ale teraz pojawiła się ta praca. To praktycznie szansa jedna na milion, nie mogę uwierzyć, że ją dostałam. Mam jeszcze msc na zdecydowanie czy ją przyjmuję, ale i tak nie wiem co zrobić. Serce mnie ciągnie do tego kraju, kraju który mnie uszczęśliwia jak nic na świecie, ale rozum karze przyjąć tą super pracę, żeby mieć inny start potem. Tylko pójście za głosem rozsądku skarze mnie na niekończącą się rozpacz, wiem, bo przerabiam to cąły zeszły rok. Wszystkich do siebie zniechęcam, bo potrafie mówić tylko jak jestem nieszczęśliwa, że jestem w Polsce. Wiem, że sprawiam tym przykrość rodzinie, ale nie mogę przestać. Nie potrafie zagłuszyć tej rozpaczy. Już miałam wszystko postanowione i bilet w jedną stronę do tego kraju, ale nagle pojawiła się ta praca. Moi najblizsi obiecali, że nie będą wpływać na moją decyzję i, że sama muszę zdecydować. Tylko, że co 5 min słysze jak to cudownie że mnie wybrali, jaka to fantastyczna praca, jakie pieniądze, perspektywy ble ble ble No i nie wiem... Poradźcie coś dziewczyny... Serce mnie ciągnie daleko stąd, ale rozum podpowiada by zostać
Aż mi słabo, jak to czytam. Chyba, że to zawoalowana forma pochwalenia się taką super pracą i bogatym CV

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja bym została i podjęła tę pracę, ale też ja nie "nienawidzę" swojego ojczystego kraju

Nie rozumiem tych Twoich dziwnych reakcji (płakać w poduszkę tylko dlatego, że się przez 3 tyg jest w Polsce? ), ale skoro już takie są, to wyjeżdżaj jak najszybciej.
Ja to w ogóle jestem w szoku, jak można tak nienawidzić ojczyzny
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując