Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakiekolwiek studia z przyszłością dla humanisty?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-03, 12:46   #27
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Jakiekolwiek studia z przyszłością dla humanisty?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;14558610]A przeczytałaś mój post? [/QUOTE]


oczywiście że przeczytałam... Wiem, że powinnam iść tam gdzie by mi się pdoobało. Ale czy po filologii angielskiej nie będę kolejnym nauczycielem z naprawdę marną pensją jak na wysiłek jaki się to wkłada...? No chyba że załapałabym się na szkołę językową, bo to jest naprawdę lepiej płatne. Wiem, że jestem ogromną materialistką. Ale jeśli chcę iść gdzieś dalej kończyć studia, to dużo w to wejdą koszty. I nie chciałabym żeby dużo pieniędzy i wysiłku, poszło po to żebym zarabiała jak osoba chodząca na studia, gdzie isę tak nie męczy, nie uczy się aż tyle...

Wiesz Rena, ja też teraz tak myślę, że hiszpański to pomysł dobry... Trochę się obawiałabym tego, bo w końcu z językiem nie mam tak dużej styczności, ale jeśli tam leci się od podstaw... Hmm. Musiałabym mieć kogoś znajomego, żeby się popytać. Poszukam i podawiaduję się na ten temat Stosunki międzynarodowe? Tak, myślałam o tym I niby fajna sprawa, ale nie wiem co po tym bym robiła... Słyszałam różne opinie, więcej tych złych, że jeśli się nie zrobi podyplomówki, to kawę najwyżej szefowie będzie można parzyć... Dzięki, że podniosłaś mnie na duchu. Bo gdy mi poleciała z takim tekstem, to nie wiedziałam czy ona ma rację, czy ja...

sweetish, teraz nie mogę już się przepisać. Pytałam wychowawczyni, a ona powiedziała że za rok ok, ale teraz dużo komplikacji - no i nikt z tamtej grupy nie chce ze mną się zamienić... Również trochę komplikuje się sprawa wydanych pieniędzy (na obecny angielski, wydać musiałam dużo, bo podręczniki cholernie drogie...) i to, że moj poziom różni się od tamtych dość znacznie i nei wiem czy dałabym radę... Szczerze mowiąc trochę bym się bała, że bym nie zdała Muszę w następnym tygodniu spróbować znaleźć zamiennika, wtedy zamieniłabym się książkami itd. Mam nadzieję, że udałoby mi się z tym... To by wiele spraw rozjaśniło.

Ćwirka, czytając twój post, przyznałam ci rację. Mam nadzieję, że w moim charakterze odnajdzie się taka zaradność jak tej drugiej dziecyzny

Przepraszam, to tak trochę nie w temacie. Ale macie jakieś ebooki książek, ćwiczeniówek do angielskiego?
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując