Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy wierzycie w życie pozagrobowe???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-26, 09:19   #123
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Czy wierzycie w życie pozagrobowe???

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Rozmawiałam dziś z TŻ o wierze w duchy i przypomniał mi o infradźwiękach! które to są bardzo istotnym argumentem przeciwko istnieniu jakichkolwiek zjaw
Więc, dla tych, którzy z fizyką stoją na bakier : infradźwięki to fale akustyczne, mieszczące się w zakresie częstotliwości od 0 do 16 Hz -> czyli jak widać, są bardzo długie, bo ich długość jest odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości, ale do rzeczy ludzkie ucho jest w stanie odbierać bodźce dźwiękowe dopiero powyżej tych 16 Hz, w związku z czym infradźwięki są dla naszego ucha niesłyszalne, ALE :
- powodują uczucie dyskomfortu, strachu
- ucisku w uszach
- depresję,apatię, gęsią skórkę

czyli wywołują takie efekty, jakby rzekomo w pobliżu nas znajdowały się duchy
infradźwięki wywoływane są przez silny wiatr, pioruny, trzęsienia ziemi, lawiny, a także przemysł : klimatyzacja, głośniki, drgania mostów, ciężkie samochody.

Niektórym się wydaje, że zwierzęta wyczuwają duchy - otóż psy są w stanie usłyszeć dźwięki o częstotliwości od 15 Hz, których człowiek nie usłyszy i mogą się takiego dźwięku jak najbardziej przestraszyć

Kolejną sprawą jest oczywiście sugestia, czyli ktoś jest w stanie wmówić nam, że gdzieś tam przy zamku ukazuje się duch księżniczki - i faktycznie parę osób weźmie sobie to do serca i zobaczy gdyby o tym nie usłyszeli, nie widzieliby. Nauka mówi, że na sugestię podatne są głownie osoby niedojrzałe emocjonalnie.

Tak więc wiara w zjawiska paranormalne przejawia się głównie u osób niedokształconych, które nie potrafią sobie inaczej wytłumaczyć różnych sytuacji, jak wymyślając duchy, zjawy, demony itp dlatego dalej namawiam na poczytanie podręczników od fizyki, zamiast nautiliusów, szukających taniej sensacji


Fakt,psy i inne zwierzęta słyszą dźwięki niesłyszalne dla nas ale jak mi udowodnisz to,że duchy wcale nie istnieją?
Każdy trzyma się swoich racji ,swoich historii i swoich poglądów,ale to nie jest wytłumaczenie,że duchy kompletnie nie istnieją... wpierasz innym swoje racje,swoje zdanie... ja Cię namawiam,żebyś poszła sobie kiedyś pewnego pięknego dnia na Mszę,w której odprawiane są egzorcyzmy... ci ludzie są opętani,a opętał ich jakiś duch, demon...czyli jednak duchy mogą istnieć. No chyba,że twierdzisz,że ci ludzie są chorzy psychicznie... tylko dziwne by było gdyby człowiek niby "chory psychicznie" po takim egzorcyzmie stał się nagle normalny...
Po drugie jak mi wytłumaczysz zjawisko,w którym ujrzałam moją prababcię po jej śmierci? Nie sądzę,żebym miała przywidzenia,ani że jestem niewykształcona... nie mam omamów...ani nikt w domu nie założył prześcieradła na głowę...
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując