Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-02, 13:28   #36
malgosia86
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Wpadł mi w ręcę dzisiaj w sklepie.
Na pierwszy rzut oka nie widzę silikonów

Garnier Fructis Style , Extra Fixing Gel (żel ekstramcny)

Skład: Water, Propylene Glycol, VP/VA Copolymetr, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Peg-192 Apricot Kernel Glycerides, Peg-70 Mango Glycerides, Chlorphenesien, Poylethylene Glycol, Limonene, Pentasodium Pentetate, Linalool Citrus Limonum/ Lemon Fruit Extract, Amyl Cinnamal, parfum.

Są jeszcze 3 inne żele, ale niestety nie ma składów w KWC.
Na ile przyjrzałam się składom w sklepie, to moim zdaniem wszystkie mają podobne.
Więc jeśli ten nie ma oblepiaczy, to bardzo możliwe, że pozostałe też nie;-)

Pokuszę się moją pierwszą analizę, bo jestem ciekawa składu:
Propylene Glikol - rozpuszczalnik, humekant
VP/VA Copolymetr - polimer odpowiedzialny za utrwalenie
Triethanolamine - trietanoloamina alifatyczny aminoalkohol, substancja buforująca
Carbomer - działanie zagęszczające
Phenoxuethanol - konserwant, uważa się, że jest mniej drażniący od innych konserwantów
Peg-40 Hydrogenated Castor Oil - emolient, składnik odżywczy i zagęszczający
Peg-192 Apricort Kernel Glycerides - emolient
Peg-70 Mango Glycerides - emulgator
Chlorphenesin - konserwant
Poylethylene Glycol - zatrzymuje wodę we włosach, ułatwia rozprowadzanie preparatu, emulgator
Limonene - zapach
Pentasodium Pentetate - Pochodzenia chemicznego. Substancja tworząca kompleksy chelatowe z jonami większości metali. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków.
Linalool Citrus Limonum - komponent zapachowy
Lemon Fructis Extract - olejek z cytryny?
Amyl Cinnamal - substancja zapachowa
parfum - zapach

Wypowiedź Syrenki na temat żelu:
Cytat:
(...) bez silikonów i polyquaterniów, osoby wierne metodzie CG mogą się pokusić o testy.
Producent chwali obecność odżywczych mikro-wosków czyli żel prócz działania stylizującego może mieć jakiś potencjał odżywczy.
Poza tym zawiera glikol propylenowy a nie glicerynę, więc te z nas, które nie lubią i boją się tego składnika mogą odetchnąć z ulgą ;-)
Dziękuję za pomoc Syrence

Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:53
malgosia86 jest offline   Odpowiedz cytując