Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krzywe nogi
Wątek: Krzywe nogi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-08, 08:14   #4129
refleks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 406
Dot.: Krzywe nogi

Dziewczyny, ktore cwicza... nie pomyslalyscie aby isc do rehabilitanta,aby to on wam dobral cwiczenia i pokazal jak je prawidlowo wykonac? Zle wykonane moga narobic wiecej szkody niz pozytku na nogach.Wiem,ze krazy tu masa serii cwiczen ale specjalista zwroci uwage na wazne szczegoly

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez minus Pokaż wiadomość
PPPPPPPPPPPPPPPPPPPP możesz pokazać mi zdjęcie swoich nóżek ? Tak czytam o tym Twoim pomyśle z operacją.. No i chciałabym je zobaczyć.
Tasz szczerze- nigdy nie podjęłabym się takiej operacji. Chyba, że byłabym milionerką.

Ach, a co do moich to jak ? Krzywe ? Krzywe. Wiem ;/ Ponad 5cm...
Co Wy myślicie ?
Minus? jak dla mnie to masz prawie proste nogi.Szczuplutkie,bez mocnego skrzywienia,takie nogi mozesz spokojnie ''przystroic'' i pokazac sie ludziom.
Wiec gdybys miala luzne pieniadze wchodzi opcja,ze poddalabys sie korekcji konczyn czy nigdy nie podjelabys sie takiej operacji?? Ja sama sadze ,ze z Twoja wada Napiontek odeslalby Cie do psychologa ,by umocnic Twoja wiare w siebie.Bo naprawde masz niezle te nogi!!!!

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez PPPPPPPPPPPPPPPPPPPP Pokaż wiadomość
No i jak przekonać rodziców ???
Refleks jeszcze mam pytanie bo widze że Ty najwięcej wiesz o tej operacji..
Bo najpierw 6tyg w gipsie ale pozniej jak sie juz go zdejmie to nie mozna szybciej zaczac chodzic niz dopiero po kolejnych 6 tygodniach ?
Niezbędne są konsultacje przedoperacyjne w celu wykluczenia: dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego, chorób płuc, wątroby, układu moczowo-płciowego czy niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego . Od dnia operacji wymagane są zabiegi przeciwzakrzepowe takie jak bandażowanie kończyn, wczesne włączenie ćwiczeń biernych i czynnych oraz terapia heparynami drobnocząsteczkowymi . Dobrze zaprojektowany program rehabilitacji pozwala szybciej odzyskać prawidłową funkcję kończyny, zakres ruchu oraz umożliwia pacjentowi powrót do samodzielnego życia .Zastosowanie cementowej endoprotezy stawu biodrowego pozwala obciążać kończynę wraz z rozpoczęciem chodzenia. W przeciwieństwie do protez bezcementowych, gdzie zabrania się obciążania kończyny przez 6-8 tygodni po operacji.Moze gdybys sie uparla lekarz pozostawilby Ci gips cementowy na 6 tyg.Ale z tego co pamietam Marta(magister ortopedii w szpitalu rzadowym w Warszawie) mowila ,ze takiego gipsu nie powinno sie nosic dluzej niz 4 tyg ,z jakich wzgledow nie pamietam.Jak chcesz to sie jej dopytam.
Napiontek wymienia cementowy gips na lekki po dwoch tyg od daty operacji.6 tyg w gipsie i tak samo 6 tyg bez gipsu na lezaco ale juz ze zwiekszona iloscia cwiczen na nogi.Ale stawac nie wolno. W kazdym razie wszyscy,ktorych pytalam po operacji u Napiontka nie ryzykowali wczesniejszych prób.Jedynie Kuba,ktory mial osteotomie dewaryzacyjna (u Lekarza w Toruniu)zlamal zalecenia i juz po miesiacu lecial po bulki do sklepu bez kul.Ale on mial inny rodzaj osteotomii i inne zalecenia pooperacyjne.
PPPPPPPPPPPPPP ja tez mam duzy problem z tymi 3 miesiacami.Od roku nie moge sobie ulozyc zycia pod ta operacje a latka mijaja... i chyba jednak zdecyduje sie w tym roku na aparat.Nie jest az tak duzy jak wyglada na zdjeciu i pod luznymi dresami go wcale nie widac.Tylko ze to trzeba robic po jednej nodze jak chcesz chodzic,wiec calosc zajmie Ci az rok! I przeraza mnie wizja codziennych zastrzykow przeciwzakrzepowych w brzuch. Trzeba je sobie robic samemu w domu,a ja nawet przy pobieraniu krwi odlatuje(

Edytowane przez refleks
Czas edycji: 2010-03-08 o 09:40
refleks jest offline Zgłoś do moderatora