Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wegetarianizm - plusy i minusy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-09, 19:30   #99
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli ktos intersuje sie jedzeniem, to w zyciu nie wywali pelnowartosciowego bialka z diety.
Pełnowartościowe białko, czyli takie, które zawiera wszystkie egzogenne aminokwasy jest TYLKO w jajku i mleku, w mięsie brakuje 3 z nich, więc wbrew obiegowej opinii mięso wcale nie jest źródłem białka pełnowartościowego, ponadto a ile nie jest się weganem i je się jajka i mleko to mamy całkowicie pełnowartościowe białko. Gdzie wynalazłaś tą informację, że przejście na wegetarianizm równa się wywalenie z diety pełnowartościowe białko?
Łączenie produktów roślinnych tak, aby aminokwasy mogły się uzupełniać nie jest trudne, w ciągu dnia lub dwóch (nie musi być w jednym posiłku) trzeba zjeść coś ze straczków (fasola, groch, groszek, soczewica, soja) i coś ze zbóż (pieczywo z pełnego ziarna, kasza, ryż, makaron oraz orzechu i pestki dni, słonecznika itd.) albo zjeść wegetariańskie białko zwierzęce czyli mleko lub jajka.

mój wegetarianizm zaczął się od przyczyn etycznych, nie zwracałam uwagi na dietę (ale jak jadłam mięso też nie zwracałam), teraz sie dokształciłam, poczytałam trochę i wiem jak komponowac dietę ta wiedza przydaje się też wszystkożercom, bo każda dieta powinna być zdrowa.

Edytowane przez Smerfny_Paczus
Czas edycji: 2010-03-09 o 19:32 Powód: Poprawne cytowanie
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując