Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kontrowersje wokół filtrów chemicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-24, 12:12   #15
cobbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Toksyczne filtry

Zaczne od tego ze filtrów (tylko 100 no teraz juz 50)uzywam przez okragly rok choc przyznam ze ilosc nakaldanego kremu zalezna jest od pory roku i nasłonecznienia A uzywam ich tylko i wylacznie z 2 powodów;
1. przebarwiennia - niestety zaden z licznych lekarzy nie raczyl mnie poinformowac o tym ze przyjmujac pewna grupe lekow, do tego w sporych dawkach, w kontakcie ze sloncem mozna "wyprosic" sobie od natury taka przykra niespodzianke
2. sa to najlepsze kremy pielegnacyjne (dla mnie szczegolnie bioderma, svr, lrp) jakich kiedykolwiek uzywalam niezaleznie od ich gestosci, tlustosci, lepkosci i innych efektów, po ktorych moja cera wyglada idealnie - zadnych pryszczy, bolacych babli, wagrów i innych świnstw
Doszło do tego ze nawet na noc smaruje sie filtrami bo nie moge znalezc (a caly czas intensywnie poszukuje) najzwyklejszego (zadne tam przeciwzmarszczkowe czy inne cuda) kremu ktory by mnie nie zapychal. Wiem ze to przesada ale po umyciu wieczorem twarzy MUSZE sie czyms natluscic no i pozostaja filtry
Wszystko byłoby ok gdyby nie to ze od jakiegos czasu nachodza mnie dziwne paranoje co do skutów ubocznych i toksycznego dzialania filtrów - oczami wyobrazni widze jak za kilka lat pojawia sie jakies raporty badan dowodzace o takim wlasnie dzialaniu tych "cudownych filtrów"
Wiem ze to troche chore ale jak czytam ze parafina ktora jest w kazdym niemal kremie (nawet dla dzieci) jest pochodna ropy naft i jest toksyczna, ze propylene glycol, ktorego tez mnostwo wszedzie jest rakotworczy to wychodzi na to ze najlepiej jest samemu utluc sobie ziarna slonecznika w mozdzierzu i tym sobie smarowac pychol
Do tego co roku pojawiaja sie jakies kolejne odkrycia ktore "dowodza" ze to co nam "dowiedziono" pare lat temu jest bzdura, a za pare lat bedzie kolejny "dowód" ktory "dowiedzie" ze obecne badania sa mylne...
Czy nigdy nie mialyscie podobnych mysli o takim ewentualnym dzialaniu filtrow????? Bo jak silna substacja, zwiazkiem musza byc te tzw.filtry jesli sa wstanie zablokowac dzialanie promieniowania UV?????????? I czy one sa tak naprawde neutralne dla naszej skory?
cobbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując