Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kredyt na mieszkanie- jakie są realne szanse?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-17, 11:15   #7
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Kredyt na mieszkanie- jakie są realne szanse?

Yoona przejrzyj ten wątek o kredytach: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=kredyt

Z własnego doświadczenia - przejdźcie się sami po bankach, zaczynając od tych w którym macie konta - zawsze proponują wtedy ciut lepsze warunki. Odnoszę wrażenie (zaznaczam - to tylko moja obserwacja), że PKO BP jest bankiem dającym najwięcej. U nas, przy (wspólnie) 4tys netto wyliczyli nam zdolność kredytową na ok 240 tys (potrzebowaliśmy o wiele mniej)- zaznaczam, że dla nas była to kwota absurdalnie wysoka - przy takich zarobkach kiepsko wyglądałoby spłacanie rat, utrzymanie mieszkania, opłaty itp... I to też bierzcie pod uwagę - nawet jeśli bank da, to zastanówcie się, czy udźwigniecie ciężar finansowy. Myślę, że zdecydowanie lepiej byłoby mieć wkład własny, nawet 10 tys. - to poniekąd sygnał dla banku, że jesteście w stanie oszczędzać.
Co do Rns to po pierwsze: kojarzę, że miały się zmienić zasady,nie wiem, czy dalej jest udzielany, a poza tym ten kredyt się opłaca, jeśli bierzesz na krótszy czas, bo wtedy przez te 8 lat dopłaty państwa do odsetek więcej zyskujesz. Powyżej 20 lat przestaje mieć to sens, bo Rns ma wyższe oprocentowanie niż inne kredyty! Trzeba to dobrze skalkulować... W banku łopatologicznie pytaj o wszystko, każdą wątpliwość niech Ci wyjaśnią. Powinnaś dostać też symulacje spłat przy róznych opcjach i informacje o dodatkowych kosztach. Idźcie się zorientować jak wygląda Wasza sytuacja, po co gdybać teoretycznie
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując