Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Hiszpański ;)
Wątek: Hiszpański ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-30, 10:24   #77
aiko83
Rozeznanie
 
Avatar aiko83
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 694
Dot.: J. Hiszpański

Cytat:
Napisane przez nick_OLA Pokaż wiadomość

nie rozumiem dokładnie gdzie w zdaniu ma lądować przymiotnik:
En los museos vemos cuadros de pintores famosos
bo w różnych zdaniach jest inaczej - tutaj famosos występuje na końcu ... czy są sytuacje w których zajmie inną pozycję w zdaniu? (czy błędem będzie napisanie:
En los museos vemos cuadros de famosos pintores
Wprawdzie sama zaczyam dopiero naukę hiszpańskiego, i to sama w domu, ale w mojej szkole jest nauczyciel hiszpańskiego i też go o to pytałam, powiedział, że prawidłowo przymiotnik jest za rzeczownikiem, ale powszechnie wstawia się go również przed. Spędził pół życia w meksyku i hiszpanii, więc chyba cos tam wie

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez nick_OLA Pokaż wiadomość
2) proszę o łopatologiczne wyjaśnienie wraz z przykładami kiedy stosujemy el/los - la/las a kiedy un/unos - una/unas
Wg mnie bardzo podobnie jak w niemieckim (jeżeli znasz), jak mówimy o czymś pierwszy raz, to rodzajnik nieokreślony, czuli un/a, jeżeli mówimy o czymś konkretnym to okresloony la/el. Dodatkowo wyczytałam, że określony stosujemy jezeli rzeczownik jest podmiotem w zdaniu

ale pamiętaj, że sama dopiero zaczynam się uczyć, więc lepiej jak odpowie ktoś, kto naprawdę się na tym zna
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Pomóż zabijanym psom w Korei!


Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując