Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-11, 12:51   #577
malgosia86
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Aloepurgel, żel, bioaktywny, 30 ml, Zuccari

Skład:
Aloe Barbadensis Gel, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Żel aloesowy, guma pełni funkcję zagęszczającą, zapach, konserwanty
Skład prosty - oparty na żelu aloesowym. Porównując do Palomy, ona miała skład wzbogacony o dodatkowe substancje takie, jak kolagen, mocznik, elastyna.
Moim zdaniem żel ten może zastąpić Palome, ale trzeba liczyć się z jego wadą/zaletą - zależy jak spojrzeć - jego działanie opiera się tylko na aloesie.
Jest trzy razy droższy od Palomy (a ma taką samą, jak ona objętość). Czy warto? Najlepiej przetestować na własnych włosach
Zawsze można go czymś wzbogacić, dodać jako składnik jakiejś innej mikstury albo też wcierać w skalp - myślę, że tutaj będzie się nadawał idealnie (na podrażnienia, swędzenie itp.).

Cytat:
Aloe Vera, żel, bioaktywny, 100 ml, (Gorvita) chyba go tutaj gdzieś widziałam jednak...

Skład:
Aqua,( modyfikowany roztwór leczniczej wody: wodorowęglanowo-chlorkowo- -sodowej - bromkowo - jodkowo - borowej z Uzdrowiska Rabka S.A),Aloe Vera ( Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D'Panthenol, Triethanoloamine, Allantoin, Polisorbate -20, DMDM Hydantoin.
Analiza tutaj

Cytat:
Aloe Vera, żel, 150 ml, ALTER MEDICA

Skład:

Aqua, Aloe Vera Extract, Propylene Glycol, D-panthenol, Glicerine, Carbomer, Sodium Hydroxide, Allantoin, Ethyl Paraben, 2-bromo-nitropropane-1,3-diol.
aloes - ale tym razem ekstrakt, a nie żel, jak w przypadku żelu Zuccari,
humekanty, nawilżacze
(D-panthenol to witamina B5, która działa łagodząco na podrażniona skórę, przyśpiesza podział komórek),
działanie zagęszczające,
pozwala uzyska odpowiednie pH,
alantoina - działa leczniczo, regenerujaco,
konserwanty

Żel składa się z aloesu (ekstrakt) i kilku humekantów. Ma więc skład bogatszy od żelu firmy Zuccari.
Paloma miała jednak trochę inny skład (aloes był tam na kolejnym z rzędu miejscu, wcześniej była: betaina, kolagen, także propylene glikol, mocznik, elastyna).
Może zastąpić Palomę, ale skład ma zdecydowanie inny (pomijając to, że oba żele opierają się na aloesie). Myślę, że warto spróbować, jeśli cena jest przystępna

Cytat:
Aloe Vera, żel, 30 g, MELALEUCA

Skład:

Aloe Barbadensis, Carbomer 940, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Diazolidinylurea, Disodium Edetate, Methyl hydroxybenzoate, Allantoin, Propyl Hydroxybenzoate, CI 47005, CI 42090, CI 15985.

Aloes
zagęszczacz
humekant
pozwala uzyskać odpowiednie pH,
alantoina
konserwanty, zapachy, substancje chelatujące, w tym parabeny

Ten żel jest zdecydowanie uboższy składowo od żelu Alter Medici - jego działanie opiera się na aloesie i glikolu propylenowym. Alantoiny jest tu raczej niewiele, skoro znajduje się ona w składzie już po konserwancie.
Za to konserwantów jest kilka, w tym parabeny. Czyli osoby z wrażliwym skalpem, powinny uważać, jeśli chcą wcierać w niego żel. Ze stosowaniem wyłącznie na włosach nie powinno być problemu. Na poszczególnych parabenach się nie znam, więc nie wiem, na ile mogą one rzeczywiście grozić podrażnieniem.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
chodzi mi o to, czy kierować się zasadą "im krótszy skład tym lepiej" bo mniej w nim niekoniecznie potrzebnych składników, i czy można przesadzić z aloesem - Zuccardi chyba zastrzega, że to produkt to miejscowego stosowania, czy można włosy w jakiś sposób przekarmić? ;-)
Nie przypominam sobie, żeby ktoś pisał, że przekarmił włosy aloesem. (ewentualnie komuś może nie odpowiadać w ogóle żel aloesowy - jeśli dobrze pamiętam to Kosmarka nie lubiła właśnie Palomy). Stosowałam jakiś czasem temu przez bardzo dług okres Palomę i niczego takiego nie zauważyłam.
Co najwyżej włosy mogą się przyzwyczaić do jednego żelu, jeśli będzie się go bez przerwy stosowało. Ale po jakim czasie i czy to będzie miało rzeczywiście miejsce to jest trudno przewidzieć Ja bym się tym za bardzo nie przejmowała, jeśli stosuję co najmniej 2 żele na zmianę ( np. żel aloesowy i lniany).

Krótki skład nie zawsze musi być lepszy. Zależy jeszcze do czego chcesz używać żelu - czy do nakładania na włosy, nakładania na skalp czy może jako dodatek/baza do własnych mazideł. Myślę, że ważne jest też porównanie jakość (skład)/cena.

Dla mnie najatrakcyjniej porównanie skład/cena wypada żel Gorvity, ale duże znaczenie ma to, do czego będziesz żel stosowała, jak juz wcześniej pisałam.
Tu jest analiza jeszcze jednego żelu aloesowego.

Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-07-11 o 13:00
malgosia86 jest offline   Odpowiedz cytując