Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-28, 14:39   #671
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Visine Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kosmetyków firmy Olivelia. Kupiłam je z ciekawości na wakacjach w Grecji

Hair Conditioner (odżywka do spłukiwania)
Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondesia Cinensis (Jojoba) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Leaf Juice) Gel, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Polyquaternium-37, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Panthenol, Polyquaternium-59, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Amodimethicone, Trideceth-12, Quaternium-80, Isopropyl Palmitate, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.
Ciekawie się zaczynało, ale im dalej w las...
Na początek mnóstwo sympatycznych emolientów łącznie z olejkiem z awokado i jojoba. Później ekstrakty z oliwek (choć niewiem, czy nie powinnam oznaczyć jako emolient), aloesu i pestek winogron (pewnie idzie o antyoksydanty) oraz antystatyki i humektanty (B5 znów dośc daleko).
Naliczyłam aż 4 polimery w tym 2 silikony: amodimethicone i q-80. Nadto kondycjoner, który wzmocni ich działani pokrywając włosy filmem zapobiegającym utracie wody.
Dodatkowo konserwant disodium EDTA, który ma złą prasę - podobno podraznia skalp.

Na pewno po użyciu tej maski włosy będa błyszczeć. Możliwe jednak obciążenie (q-80 i sporo emolientów), szczególnie po uzyciu odżywki jako myjadła.

Zawiera glicerynę.
Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując