Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moje pierwsze prace - andzia8001
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-29, 09:54   #23
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: Moje pierwsze prace - andzia8001

Cytat:
Napisane przez andzia8001 Pokaż wiadomość
a tego duluxa kupujesz już w konkretnym kolorze czy barwisz pigmentem? Wydaje mi się, że mozna by było dodac akrylu z plastyka (ja potrzebuje delikatnej szarości złamanej beżem )
Mam jeszcze pytanka Primera raczej nie chciałabym uzywac (za duże powierzchnie)- wystarczy przetrzec delikatnie papierem ściernym? Czym malowac? Wałkiem, prawda? Rozkręcacie meble na czynniki pierwsze? Czytałam trochę o lakierowaniu, i trochę mnie zdziwiło, że lakierujecie raz przed cieniowaniem. Farba się trzyma?
farby duluxa mają szeroką paletę barw więc może coś dobierzesz dla siebie. Co do prieru i papieru ściernego to zależy z czego są meble. Jeśli z drzewa to papier ścierny jeśli z mdfu to podejrzewam (a mam takie w kuchni z płyty mdf do zrobienia) że po zastosowaniu papieru ściernego zedrzesz powłokę taką folijkę którą są one pokryte i wydaje mi się że mogą się wypaczać po zastosowaniu farb. Ja swoje meble najpierw porządnie wymyje z tłuszczu a potem jak wyschną pomaluje primerem-gruntem do drewna, na to dopiero dulux i inne cuda. Malować będę wałkiem żeby było równo co do rozkręcania to zależy jakie masz meble napewno fronty zdejmę i będę osobno malować. co do lakierowania przed cieniowaniem jest to bardzo dobr rzowiązanie ze względu nan to że jeśli ceniowianie się nie uda to możesz je zetrzeć i zacząć od nowa bo z akryli nie da rady go zetrzeć wiem bo pierwsze cieniowania robiłam bez lakieru. na lakierze trzyma sie cieniowianie tylko trzeba uważać żeby wyschło po jego zrobieniu zanim się polakieruje znowu
mam nadzieję że choć trochę pomogłam
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując