Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-06, 15:36   #738
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Jeszcze o analizę tej gumy do włosow artiste poproszę Poszłam po żel z filtrem UV wyszłam z tą gumą-.-'

Drogerie Natura Artiste styling gum
Składniki(INCI): Aqua(water), Glycerin, PVP, Triethanolamine, Carbomer, PEG- 90M, Panthenol, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Polysorbate-20 (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA (and) Retinyl Palmitate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, DMDM Hydantoin, Parfum (fragrance), Disodium EDTA, Titanium Dioxide, Cl 19140, Cl 16255, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldehyde
Wyczytałam, że ta guma bardzo skleja Ci włosy, więc może pierwszy pomysł był lepszy..

Co my tu mamy...
Z fajnych rzeczy na pewno humektanty takie jak gliceryna i prowitamina B5. Będą dbać o poziom wilgotności we włosie.
Gliceryna może jednak dodatkowo wpływać na gęstość produktu. Może też (jak twierdzi NC) wpływać na rozpuszczanie/utlenianie się cząsteczek koloru, szczególnie czerwieni z włosów.
Nadto moi ulubieńcy: hydrolizowana keratyna, która w tym produkcie może nie wniknie do wnętrza włosa, ale co najmniej wpłynie dodatkowo na usztywnienie fryzury i aloes również nie pozostający obojętnym dla stylizacji. Nadmiar aloesu może jednak matowić włosy.
Niezbędny w produktach do stylizacji "utrwalacz" i film-former jest w postacipolimera PVP. Potrzebny więc będzie szampon.
Jest tutaj nadto mieszanka kilku substancji, które wzajemnie się wspierają, by chronić włos przed starzeniem się: (pomocnicza tworząca emulsję), witamina E, kwas linolenowy, filtr UV (witamina B10/H1), witamina A.
Nadto konserwant mogący podrażniać.

Zawiera glicerynę.
Niezgodny z cg[COLOR="Silver"]

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-08-06 o 15:38
Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując