Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-18, 09:15   #857
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Kolejny żel aloesowy:

Gorvita - RABKA SPA MINERALE - ŻEL
Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody mineralnej:wodorowęglanow o-chlorkowo-sodowej-bromkowo-jodkowo-borowej z Uzdrowiska Rabka S.A.), Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Leaf Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D'Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydratoin.

Szukałam bez gliceryny, niestety jest Ale produkt sama w sobie ciekawie się prezentuje, choć pachnie siarką Zapach utrzymuje się na skórze i włosach dość długo. Specjalnego działania nie zauważyłam, ale może jeszcze za krótko używam .

Największa ciekawostką jest roztwór wody leczniczej z uzdrowiska, jak pisze producent: stosowana (...) przy problemach skórnych (...), wykazuje działanie oczyszczające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Stosowana do celów kosmetycznych wpływa na rozszerzanie się porów, co ułatwia wchłanianie się mikroelementów i składników ziołowych zawartych w składzie oraz poprawia ukrwienie skóry. Przyspiesza także wydalanie toksyn i opóźnia procesy starzenia

Dalej są ekstrakty z aloesu i lawendy, która przyspiesza odbudowę komórek odpowiedzialnych za powstawanie kolagenu, działa antyspetycznie i przeciwtrądzikowo.
Później grupa 3 humektantów regulujących nawilżenie. Jest także allantoina o działaniu łagodzącym.
Na samym końcu pojawia się konserwant, który może podrażniać.

Zgodny z cg.

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-08-18 o 09:39
Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując