Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-28, 13:32   #66
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Ana66 Pokaż wiadomość
Witam.
Od dobrych kilku lat nie mogę uporać się z moją cerą... Mam albo mieszaną albo tłustą, nie wiem jak mogę to precyzyjnie określić, nie znam się na typach cery.
Mam 18 lat i zauważyłam, że moje rówieśniczki już dawno uporały się z trądzikiem itp. i mają ładne, gładkie buzie... Ja natomiast, mimo że zaczęłam dorastać bardzo wcześnie (trądzik pojawił się już w wieku 11 lat), mam trochę blizn, mnóstwo czerwonych kropek, czerwone ślady, wągry i bez przerwy tłustą twarz... Przetestowałam sporo żeli do twarzy, toników, kremów, trochę peelingów... Na początku wakacji zaczęłam odnosić wrażenie, że już się wszystko poprawia. Wszystko znika i rzadko pojawia się coś nowego, w dodatku twarz nabrała troszkę kolorów od słońca... a potem jak grom z jasnego nieba mnie wysypało. I to strasznie... okazało się, że mam uczulenie na obecnie stosowany kosmetyk (wiem to na pewno, bo nowe krosty przestały się pojawiać jak go odstawiłam): Loreal pure zone, żel-maska 2 w 1. Jestem prawie pewna, że to przez te niebieskie kropeczki, jakieś morskie mikrogranulki, czy jak to się nazywa... bo kiedyś miałam mydło z dove też z tymi granulkami i też mnie po tym wysypało.
Obecnie mam na twarzy tragedie... odnoszę wrażenie, że efekty po uczuleniu nie chcą zejśc mimo upływu 1,5miesiąca. Twarz się błyszczy jak się błyszczała, wągrów jest pełno... i jeszcze więcej. Na policzkach mam taką sałatkę z wągrów, czerwonych plam, jakichś małych krostek (pojawiają się zarówno takie czerwone, jak i te z białą kropką), to samo na czole. Jak przejechać palcem, to tartka normalnie. Z tej desperacji odłożyłam wszystko, myje twarz mydłem i stosuje tylko tonik z nivea visage young... Boje się stosować nowe kosmetyki, bo mnóstwo już pieniędzy zmarnowałam, nic mi one nie pomogły, a jeszcze po tym uczuleniu już całkiem mam uraz... Chciałabym w końcu natrafić na coś dobrego i móc się cieszyć gładką i czystą skórą na twarzy, nie wstydzić się pokazywać wśród innych... Naprawdę strasznie mnie to męczy i wprawia w kompleksy. Bardzo proszę o pomoc...
bo trądzik to CHOROBA, którą się leczy u dermatologa, a nie kosmetykami
tym bardziej, że większość antytrądzikowych kosmetyków nic nie daje, naciąganie klientów na wielką kasę - efekt tymczasowy, wysuszona skóra, nadprodukcja łoju i znów to samo, czyli tzw. błędne koło
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując