Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - rozwód
Wątek: rozwód
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-07, 15:02   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: rozwód

Cytat:
Napisane przez LUCRETIA82 Pokaż wiadomość
no wlasnie juz nie wiem co mam zrobic...tez mnie strasza tymi alimentami bo neistety znając męża , który 28 lat jest utrzymywany przez tatusia i wszytskich innych a sam nie umie podjąc pracy-to sie tego obawiam ze wniesie o alimenty
mam jeszcze jedno pytanie-myslalam o adwokacie ale neistety jestem tak wyplukana finansowo, że nei dam rady a z urzedu mi nie przysługuje bo dochód za duzy-taka paranoja .czy z wlasnego doswiadczenia albo innych jak to wyglada jak sie nei ma adwokata, czy to dłuzej trwa itd.jak myslicie albo radzicie?

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------


jedynym swiadkiem tego co robil jest moja siostra i nei wiem czy moze byc wiarygodna.mam oprocz tego jego listy pożegnalne(straszyl mnie samobójstwem kilka razy)
Nie, z adwokatem niekoniecznie "pojdzie" szybciej.
Jesli jednak chcialabys zasiegnac porady sprobuj udac sie do poradni akademickiej. Praktycznie kazdy wydzial prawa ma cos takiego.
Czasami organizacje spoleczne a takze biura poselskie organizuja spotkania z prawnikami.
Listy sie przydadza, siostra jako swiadek rowniez.


Cytat:
Napisane przez Monika2001 Pokaż wiadomość
Zaraz, zaraz bo sie pogubimy

Sa trzy mozliwosci:
1. Rozwod z orzekaniem o winie : Ty starasz sie o to by on byl jako winny. Do tego potrzebujesz swiadkow, dokumentow itd. Sprawa nie latwa, bo nie wiele masz a jeszcze brak Ci profesjonajnego doradztwa.
Skotek w razie powodzenia: Ty popadasz w ubostwo - on placi alimenty
2. Rozwod z orzekaniem o winie : On stara sie o Twoja "wine". Podobnie musi miec dowody. Moim skoromnym zdniem jemu moze byc latwiej sadowi udowodnic, ze nie bedzie mial z czego zyc a jeszcze jak Ci doczepi jakiegos faceta to juz sprawa przegrana. Skotek ...znasz, Ty placisz alimenty.
3. Rozwod bez orzekania o winie: ludzie sie rozchodza i nikogo nic nie obchodzi. Tak bylo w moim przypadku.
Adwokat, jesli strony sie zgodza bez orzekania winy, jest zbedny. Drogi i w zasadzie nic nie wnosi do sprawy. Nawet pozew mozesz napisac sobie sama. Jesli jednak bedzie orzkanie o winie - to niestety, najczesciej jest to walka na noze, sama w gaszczu prawniczym mozesz sobie nie poradzic.
Trudna sprawa jesli on nie bedzie gotowy do ugody poza sadem. Postaraj sie znalesc argumenty, zeby go przekonac. Oblicz koszty adwokatow, kosztow sadowych itd i podstaw mu pod nos.
Bzdury piszesz. Alimenty naleza sie gdy rozwod pociaga za soba istotne pogorszenie sytuacji materialnej malozonka niewinnego. Przy orzeczeniu o winie darmozjada autorka nie dostanie od niego ani grosza bo jej sytuacja po rozwodzie bedzie lepsza niz przed (nie bedzie utrzymywac darmozjada). Jedynym skutkiem orzeczenia o jego winie bedzie tak naprawde to, ze to ona nie bedzie musiala mu placic.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując