Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-21, 12:20   #1039
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
VENITA, Styling Hair Ger. Super Strong Hold.
for All hair Types. With UV Filters, provitamin B5 + Keratin.[/B]

Skład: AQUA(WATER), ISOPROPYL ALKOHOL, VP/VA COPOLYMER,
CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PANTHENOL, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, HYDROLYZED KERATIN, DIAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM(FRAGRANCE), BENZYL BENZOATE, HEXYL CINNAM-ALDEHYDE, LINALOOL.
Na początek analiza:
Jest rzeczywiście wszystko to, co obiecuje producent - prowitamina b5 (humektant), filtr UV oraz hydrolizowana keratyna (proteina i jednocześnie humektant). I w zasadzie to niemal wszystko poza polimerem na 3 miejscu. Mieszanka wyszła chyba dość lepka, bo rozpuszczalnik znalazł się zaraz po wodzie. Z tego też powodu oraz przez 2 parabeny nie nakładałabym żelu blisko skalpu.
Po zapachu mieszanka zapaszków .
Cytat:
Zgadza się z metodą CG??
Ponieważ zawiera 1 polimer, co do którego nie mamy pewności, czy zmyje się odżywką, kwestia zgodności z cg pozostaje otwarta. Zalecamy zmywanie żelu co jakiś czas szamponem.
Więcej na ten temat w artykule, którego lekturę polecam.
Cytat:
Czy nie zaszkodzi włosom ,a wpłynie na włosy korzystnie??
Nie wiem w jakim sensie Zadaniem żelu jest stylizacja i utrzymanie nadanego kształtu fryzury. Czasem też ochrona UV. Jeśli oczekujesz odżywiania czy regeneracji, to ten żel nie zalicza się do grupy produktów o wymienionych cechach.

Cytat:
Warto używać??
Wygląda przyjaźnie, choć nie wiem, w jaki sposób zachowa się rozpuszczalnik tak wysoko w składzie. Jeśli będziesz używała, obserwuj włosy uważnie.

Zawiera parabeny

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-09-21 o 12:37
Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując