Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ślub z Niemcem
Wątek: Ślub z Niemcem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-30, 10:52   #3
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Ślub z Niemcem

Hej! Ja biorę ślub z obywatelem Niemiec. Jest to tylko obywatelstwo na papierze co prawda, bo urodził się i wychował w RPA, więc ma dwa paszporty. Jednak ze względu na papierzyska jakie trzeba załatwiać do slubu mój TŻ będzie się posługiwał niemieckim paszportem - tak łatwiej, bo to w UE. Jeśli zamierzacie brać ślub w Niemczech to musisz się dowiedzieć jakie są wymagania ich urzędu stanu cywilnego co do dokumentów.
Jeśli ślub byłby w Polsce potrzebny jest akt urodzenia, dokument tożsamości i zaświadczenie, wydane przez odp organ w Niemczech (może być usc, ambasada) o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeństkiego. Te dokumenty składaszw USC.
Jeśli do tego bierzesz ślub kościelny (albo po prostu konkordatowy) to wszystko zależy jakiego wyznania jest Twój TŻ. Jeśli katolik to ok, a jak nie do dalej papierki idą w ruch.

Jeśli chodzi o gości to my nie płacimy ani za ich dojazd ani za noclegi. Wyszukaliśmy dla nich w miare tanie zakwaterowanie dla nich w Lublinie, możemy zając się rezerwacją, ale sami będą pokrywać koszty. Jeśli planujecie ślub na dwa lata do przodu to każdy może się przygotować odpowiednio na wydatki, jeśli zależy im na byciu z Wami w tym dniu. Wyobraź sobie jakie to byly by koszty, gdybyś musiała przywieźć i przenocować wszystkich gości Ja bym nigdy nie była w stanie tego pokryć. Poza tym, Polska i Niemcy są tak blisko, że to wychodzi prawie tak samo, jak jechać z jednego końca Polski na drugi. Wiec glowa do góry!
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując