Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Japońskie klimaty :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 17:10   #8
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Japońskie klimaty :)

Cytat:
Napisane przez Ally83
Zafascynowana filmem "Wyznania gejszy" (teraz chcę też sięgnąć po książkę; wątek o filmie jest tu -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103371) mam ochotę PRZECZYTAĆ/OBEJRZEĆ historie, które dzieją się w Japonii Może to być coś o gejszach, samurajach itp. (prawdę mówiąc nie wiem, co jeszcze tu wymienić ), ale także coś współczesnego. Najlepiej, żeby był tam wątek miłosny , ale niekoniecznie.

Tak więć drogie wizażanki, jakie KSIĄŻKI (autorów też, bo nie znam literatury azjatyckiej w ogóle )/FILMY możecie mi polecić ???

Książek japońskich autorów przełożonych na j. polski jest dosyć sporo
(mogę Ci przesłać plik z listą, gdybyś miała ochotę trochę się w to wgłębić), a tak od siebie ze starszej literatury mogę polecić Opowieści o Księciu Genji (Genji Monogatari) Murasaki Shikibu i Zeszyty spod poduszki, czyli notatnik osobisty pani Sei Shōnagon (Makura no sōshi) Sei Shōnagon, to klasyka japońska, ale czyta się super, a wątki miłosne też są a jakże .

Z bardziej współczesnych japońskich autorów fajnie i lekko czyta się Endo Shusaku i Yoshimoto Bananę, a ja lubię też bardzo Kawabatę Yasunari, więc również polecam .

Co do filmów, to nie bardzo się orientuję co jest dostepne w Polsce, ale możesz zapytać na forum www.japonia.org.pl .

PS. A jeszcze z chińskich książek (tam to dopiero są wątki miłosne i jakie emocje w porównaniu do subtelnych raczej opowieści japońskich...), to bardzo polecam
Dzikie łabędzie: Trzy córy Chin, Chang Jung, Kwiaty śliwy w złotym wazonie (klasyczna powieść chińska chyba z XVII w.) i Cesarzową Orchideę Anchee Min.

Aha, przypominało mi się, że jeszcze w Cedrach pod śniegiem (jest też film o tym samym tytule) Davida Gutersona pojawiają się też wątki japońskie, ale to już nie to samo...

Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując