Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-02, 15:15   #1543
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Italiana Pokaż wiadomość
a... jeszcze to :
Mgiełka Do Układania Włosów Pat&Rub

INCI:

Aqua, Lavandula Angustifolia ( Lavender) Flower Water, Betaine, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Equisetum Arvense Extract, Inulin, Hydrolyzed Wheat Protein, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Podstawa jest mieszanina wody z naparem?, hydrolatem?, wodą? lawendową. Zapach będzie zatem lawendowy, ale obecnośc lawendy może tez podziałać antybakteryjnie. Poza tym obecne ekstrakty z eclipty, skrzypu i mchu irlandzkiego - wszystkie rewelacyjne dla włosów z uwagi na zawartość antyoksydantów, witamin, mikroelementów, białek czy polisacharydów.
Nadto humektanty, które spodobają się włosom, nawilżając je, oraz wielkocząsteczkowa niechybnie proteina pszeniczna, która podziała kondycjonująco.
Ciekawostkę kondycjonującą, ale i wspomagającą proces układania stanowi polisacharyd znany jako substancja wspomagająca odchudzanie - inulina. Podejrzewam, że podobnie do pektyny utrwali delikatnie (w produkcie zawartość tego składnika będzie raczej niewielka) fryzurę i zagęści mieszaninę.

Sympatyczna, choć dużego utrwalenia bym się nie spodziewała.

Zgodna z cg

Cytat:
- czy rzeczywiście będzie wygładzała?
Podejrzewam, że raczej bardzo delikatnie wygładzi, ponieważ poza proteiną pszeniczną i inuliną brak w składzie substancji pokrywających włosy wygładzającym filmem.

Cytat:
Czy nie będzie powodowała puszenia?
Nie wiem, jak reagują Twoje włosy na humektanty w produktach do stylizacji, ale moje na 250% się spuszą o tej porze roku.
Moim zdaniem nada się świetnie do odświeżania w wilgotne dni o średniej temperaturze.

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując