Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-04, 19:38   #127
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też niedawno zaczelam przygodę z naturą i widze, że mamy podobne problemy z cerą. Na początek co mogę Ci polecić do twarzy, to Ziemie Lavaerde firmy LOGONA do mycia. Ja używam bialej i jestem nia zachwycona, goi, ale jest jeszcze brązowa, którą wypróbuje w następnej kolejności, obydwie na KWC, poczytaj. Oprócz niej myję twarz i cale cialo mydlem naturalnym, teraz używam firmy Savon Du midi, ale mam jeszcze marsylskie mydelko, które czeka na swą kolej. To mogę na 100% polecić. Jeśli lubisz peelingi to polecam z czystym sumieniem Peeling solny do twarzy Jericho. Do kupienia tylko na allegro lub w sklepie morzeurody.pl. Co jeszcze? Jeżeli chodzi o kremy to narazie szukam, nie trafilam jeszcze w cel, narazie wypróbowane przeze mnie kremidla mnie nie zachwycily, więc nie będę polecać. Ta firma Jericho ma też peelingi solne do ciala, myślę, że są równie dobre, co ten do twarzy. Niestety inne produkty tej firmy, jak kremy, czy balsamy nie są w 100% naturalne, jedynie te sole i peelingi solne i blotka. Do kąpieli polecam naturalne olejki, np Hipp, albo babydream ( znajdziesz na dziecięcych pólkach) jak i sole do kąpieli ( te z morza martwego najlepsze). Na wypryski i blizny potrądzikowe uzywalam dobrych kilka lat olejku z drzewa herbacianego firmy Kej (KWC) ( do kupienia w aptece), nadal nie mogę sie z nim rozstać. Polecam też maski algowe Ideal Skin firmy Bielenda, również w KWC. Mam nadzieje że pomoglam. Wymienilam te produkty, które wg mnie są naprawde dobre do cer problematycznych, no i nie najdroższe.

Kiedys używalam kosmetyków moze nie w 100% naturalnych, ale w 100% bezpiecznych pod względem skladowym i mogę śmialo polecić serię Rossmann Babydream. Lotiony tej serii nadaja się świetnie do twarzy, zwlaszcza milk & Lotion na codzień. Warto także mieć lotion żólty z nagietkiem do ciala jak i doraźnie używać do twarzy. Polecam też Ziaja med serie Kuracja lipidowa ( dobre, jeśli masz skórę i cerę przesuszoną, starzejącą się).
Na początek bardzo dziękuję za odpowiedź.
Postaram się po kolei odpisać na twoją odpowiedź dla mnie. Czy mycie mydłem twarzy nie zaszkodzi, nie przesuszy? Całe życie słyszałam, że mydłem to nie wolno. Pilingi, owszem używam. A do kąpieli jakiś żel mogłabyś mi polecić, ponieważ nie posiadam wanny , ale tylko i wyłącznie kabinę prysznicową. A czy maseczka błotna z bielendy będzie dobra? Szukam i szukam jej i nie mogę dostać, ale w sumie nie wiem czy bardziej nie zaszkodzi niż pomoże.

Rozumiem, że teraz tylko naturalne używasz?

A co mogłabyś polecić na włosy? Mam przetłuszczające się i myję codziennie. Gdzieś ostatnio wyczytałam w tej jednej z "mądrych" gazet, że powinnam zmienić szampon na codzienny, a nie do włosów przetłuszczających się. Natomiast moja dermatolog mówi, że taka moja uroda i nic nie pomoże. Znalazłam w internecie szampon: URTEKRAM - Szampon z olejkiem z drzewa herbacianego. Czy wiecie coś na temat tego szamponu? Zdrowy, nie zaszkodzi? Warto w niego zainwestować czy może polecacie coś zupełnie innego?

Ponownie z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-04 o 19:40
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując