Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-16, 19:45   #3873
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki na odpowiedź, nie znalazłam na stronei tego salonu żadnej informacji na temat peelingu kwasowego, ale prz tym ogłoszeniu jest takie info: "Kwasy PHA lub AHA – w zależności od rodzaju skóry"
Jest jeszcze taka informacja:
Wskazane jest, aby zanim zastosuje się peeling kwasami AHA, na dwa tygodnie wcześniej przygotować skórę do zabiegu:
w pierwszym tygodniu stosować raz dziennie tonik lub kremy z niską zawartością kwasów (5-8%)
w drugim tygodniu stosować krem z kwasami dwa razy dziennie


Jaki krem, tonik warto zatem kupić? Najbardziej odpowiadałyby mi jakieś gotowe, bo z tego co sprawdzałam na BU, to trzeba je samemu przygotowywać, a nie mam doświadczenia.
Kwasy PHA są łagodniejsze od AHA. Idź i się dopytaj na jakim kwasie masz zabieg, co proponują i wtedy rozejrzyj się za tańszą wersją z mazideł czy BU, albo kup polecane w salonie. Zazwyczaj tonik jest 10% więc kupujesz kwas, wodę destylowaną i strykawkę. 1/10 kwasu i 9/10 wody destylowanej. Proste
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując