Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-19, 16:09   #1677
syrenka
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 14
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
od jakiegos czasu podczytuje wasz watek kreconowlosa jestem czasami wiec nie udzielam sie na watku bo wiem ze zostalabym zlinczowana za prostowanie
znalazlam na dozie plyn do wcierek czy moglabym prosic o analize
bede bardzo wdzieczna
aloevit
Skład:
Aqua, Etanol (96%), Extractumetanol ex, Calami rhizoma, liquidum ex, Aloe barbadenis, PEG-35 polysorbate 20, Aesculus hippocastanum seed extract, retinyl palmitate, tocopherol, PABA, inositol, calcium pantothenate, linoleic acid, bioton, PEG-40, cananga odorate flower oil, rosmarinus officinali, cedrus atlantica, 03PL001, salvia sclarea oil.
Bazuję na tłumaczeniu składu, które zrobiłam tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2778

Po wodzie alkohol, jest on promotorem przejścia czyli wspomaga substancje aktywne w dotarciu w głąb skóry. Pełni również rolę rozpuszczalnika.

Poza tym mamy kłącze tataraku, aloes, kasztanowiec zwyczajny, witamina A i E, inositol (odżywia włosy, utrzymuje wilgoć), calcium pantothenate składnik pochodzenia chemicznego. Sól kwasu pantotenowego (witaminy B kompleks). Składnik, który w preparatach do pielęgnacji włosów ma za zadanie ułatwiać rozczesywanie i zapobiegać ich elektryzowaniu się. Substancja wykazująca działanie lecznicze i ochronne.
[http://wizaz.pl/chemia/view.php?id=1309]

biotyna (wspomaga strukturę włosów), linoleic acid (zmiękcza, odżywia skórę, włosy), olej z ylang - ylang, rozmaryn lekarski, cedr, olej z szałwii.

Aloes to humektant, nawilży, bogaty jest również w witaminy i mikroelementy.
Kasztanowiec uszczelnia naczynia krwionośne, zapewnia dobre krążenie krwi, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwstarzeniowo;
Witaminy podziałają antyoksydacyjnie;
Olejki eteryczne zadziałają antybakteryjnie, antyseptycznie, pobudzają krążenie i porost włosów, pomagają w leczeniu łupieżu i tłustej skóry.

Przyzwoita wcierka, wrażliwe skalpy powinny uważać na alkohol.

Zgodna z CG.
syrenka jest offline   Odpowiedz cytując