Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moja Niunia nie chce Spać Co robić
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 21:48   #20
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moja Niunia nie chce Spać Co robić

Cytat:
Napisane przez Afryka28 Pokaż wiadomość
A później będzie miała jeszcze gorzej bo będzie musiała oduczać RÓWNIEŻ od sypiania z mamusią. Na "lęki separacyjne" jest wiele metod. Np filmik z udziałem tatusia, zdjęcie nad łóżkiem, które razem z maluszkiem się całuje na dobranoc, bluzka pachnąca tatusiem. I wiele innych. Mój mąż jest kierowcą ciężarówki na trasach międzynarodowych, więc na ten temat wiem bardzo dużo.



Też tak kiedyś myślałam, kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko. Przez kilka tygodni nie spała, tylko ciągle płacz i płacz i płacz.. . Zrobiłam wszystkie badania, bo myślałam , że powodem może być jakaś infekcja, że coś ją boli.. A tymczasem ona po prostu wymuszała.. Zwrócił na to uwagę mój, a raczej jej pediatra, kiedy próbowała ją uspokoić w poczekalni przychodni (w nawiasie dodam ze najlepszy w mieście, bardzo ciężko się do niego umówić nawet prywatnie, takie ma wzięcie) Wytłumaczył mi, że najgorsze dla poczucia bezpieczeństwa naszego dziecka jest niewyznaczanie granic i zasad. Dziecko będzie płakać dopóty dopóki się nie oduczy, że mama nie przychodzi na każde jego zawołanie. Oczywiście jeżeli nic go nie boli, nie ma mokro, czy zimno. Jeżeli się upewnimy, że wszystko jest ok "spokojnie" możemy naszego maluszka zostawić. Najgorsze co może być to przychodzenie an każde zawołanie. Tak się nie buduje poczucia bezpieczeństwa. Zrób może swojemu maluszkowi badania, może ma np zapalenie pęcherza. Jeśli nie, to zacznij wyznaczać granice.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Jeżeli dalej nie będziesz sobie radzić z maluszkiem to proponuję, żebyś znalazła placówkę psychologiczną w swoim mieście i umówiła się na wizytę. Na pewno pomogą Ci znaleźć przyczynę oraz ją usunąć Oczywiście jeżeli problem leży w główce A jeżeli problemem jest karmienie nocne to pomocna może się okazać położna z Twojej przychodzi
Zgadzam sie co do granic i zasad. To tworzy pewien system,w którym dzieco czuje sie bezpiecznie. Ale według mnie malenkie dziecko (noworodek,niemowle) nie ma poczucia ciągłości,czasu. Nie wie czy jesli mama nie przychodzi,to znaczy,ze nie przyjdzie teraz, czy że nie przyjdzie w ogole. I raczej nie bedzie w stanie zrozumiec,ze jak mu mokro czy jest glodne to moze plakac a w innych przypadkach nie. Z reszta dla mnie nie ma czegos takiego jak nieuzasadniony placz niemowlaka. Tak jak nie uwierzę w to,ze maluch,taki do roku np.moze cokolwiek wymuszac. Takich zachowan dziecko uczy sie dopiero z czasem.
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując