Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BEZROBOTNI łączmy się część 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-03, 18:16   #1987
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Na staż urzędniczy. Ale Ty dużo wiesz. Właśnie takich informacji mi brakuje. Dzięki Ci wielkie Na razie czytam o prowadzeniu ksiąg wieczystych, jutro zajmę się resztą tak jak podpowiadasz. Testu komputerowego raczej się nie boję, gorzej z pismem procesowym bo nie miałam z tym do czynienia.
Co ja bym zrobiła bez wizażanek
Wcale dużo nie wiem, ale tym co wiem chętnie dzielę się z innymi. Co do tego pisma procesowego to trudno powiedzieć co by mogło ewentualnie być. Mogą kazać wam napisać najzwyklejsze pismo procesowe np. odpowiedź na jakieś zapytanie. Musisz pamiętac o oglolnych wymogach pisma procesowego, pamiętaj o wskazaniu numeru sprawy, której pismo dotyczy.
I nie chcę cię martwić, ale jak konkurs jest ustawiony (co jest możliwe) to mogą wam dać solidny konkret, z którym nie każdy z zewnątrz sobie poradzi. Poszukaj w necie pism procesowych związanych stricte z wydziałem ksiąg wieczystych, może coś będzie. Mogą też kazać dokonać wpisu w elektronicznej księdze wieczystej.
I daj z siebie jutro wszystko. Pamiętaj, że kilka najlepszych osób wpisują na listę rezerwową i te osoby mają szanse na zatrudnienie, choćby na jakieś zastępstwo itp. Niedawno w sądzie w moim rejonie był konkurs. Jedna osobę zatrudnili, a już 3 następne z listy pracują tam na zastępstwo.
Powodzenie raz jeszcze!

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez mobi87 Pokaż wiadomość
Selene _niestety takiej pomocy jak dofinansowanie kosztów mieszkania nie ma, jest jedynie opcja zwrotu kosztów przejazdu do miejsca odbywania stażu, ja z tego w zeszłym roku korzystałam.
selene istnieje możliwość zwrotu kosztów zakwaterowania:

Starosta może dokonywać przez okres do 12 miesięcy zwrotu kosztów zakwaterowania osobie, która spełnia łącznie następujące warunki:
1. na podstawie skierowania Powiatowego Urzędu Pracy podjęła:
  • zatrudnienie lub inną pracę zarobkową
  • staż
  • przygotowanie zawodowe dorosłych

poza miejscem zamieszkania w miejscowości, do której czas dojazdu i powrotu do miejsca stałego zamieszkania wynosi łącznie ponad 3 godziny dziennie;

2. mieszka w hotelu lub wynajętym mieszkaniu w miejscowości lub w pobliżu miejscowości, w której jest zatrudniona, wykonuje inną pracę zarobkową, odbywa staż lub przygotowanie zawodowe dorosłych;

3. uzyskuje wynagrodzenie lub inny przychód w wysokości nieprzekraczającej 200 % minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w miesiącu, za który jest dokonywany zwrot kosztów zakwaterowania.


selene zaktualizowałam sobie wątek i wywnioskowałam z Twoich wpisów, że możesz iść na staż, jeżeli zrezygnujesz z obecnej pracy na umowę o dzieło, ale najpierw pogadaj ze swoim PUPem o możliwości skierowania Cię na staż do innego miasta, bo w obecnej sytuacji finansowej PUPu moze być cięzko. To tak w kwestii podsumowania. Resztę masz na privie.
__________________


Edytowane przez Prisha
Czas edycji: 2011-02-03 o 18:32
Prisha jest offline Zgłoś do moderatora