Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Redakcyjny test drukarki HP eAIO K510a
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-04, 10:32   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

Redakcyjny test drukarki HP eAIO K510a


Test HP Photosmart Ink Advantage eAIO K510a


Wizaż przetestował


HP Photosmart Ink Advantage K510a wygląda na naprawdę porządne urządzenie o wszechstronnych zastosowaniach. Nie jestem ekspertem w zakresie tego typu sprzętu, ale jest co najmniej kilka czynników pozwalających z czystym sumieniem polecić go innym. Zupełnie przyzwoity design i czarna obudowa to pierwsze, co rzuca się w oczy po otwarciu pudełka. Czytelny, kolorowy wyświetlacz połączony, jak się później okazało, z wygodnym, intuicyjnym menu to kolejne plusy. Poniżej umieszczono wejście na kartę pamięci, co z całą pewnością znacznie ułatwi proces drukowania zdjęć z aparatu.


Instalacja oprogramowania i sterowników to kolejny rozdział historii pod tytułem "Szybko, łatwo i przyjemnie". Na tym etapie pozytywnie zaskoczyła mnie możliwość skonfigurowania drukarki do działania bezprzewodowego, z czego ochoczo skorzystałem. Czas na pierwszy wydruk. Dołączony papier fotograficzny pozwala nieco poszaleć, śmiało rozpocząłem więc testy od zdjęć. Efekty okazały się zaskakująco dobre. W zasadzie wydruki w żaden widoczny sposób nie ustępują jakością tym z salonu fotograficznego.


Uwaga, dla użytkowników marki Apple!
Płyta instalacyjna nie posiadała sterowników niezbędnych do instalacji urządzenia na Mac'u. Musiałem ściągnąć sterowniki ze strony HP:
sterowniki dla Mac OS



Zaciekawiła mnie przy tej okazji kwestia zużycia tuszu. Producent zapewnia, że to jego mocna strona i przy druku kolorowym wydajność wkładu atramentowego to 250 stron, a dla druku czarno-białego - 600, co brzmi zupełnie rozsądnie.
Druk monochromatyczny również nie pozwala na krytykę urządzenia. Nic się nie rozmazuje, tekst i grafiki wyglądają dokładnie tak jak powinny.


Ciekawą innowacją w K510a jest usługa ePrint, której na razie nie miałem okazji dokładniej się przyjrzeć. Pozwala ona na zdalne drukowanie z dowolnego komputera, czy telefonu przy pomocy specjalnie wygenerowanego adresu e-mail. Nie jest to może kluczowa funkcja tej drukarki, ale z pewnością może okazać się przydatna i warto o niej pamiętać.
Zintegrowany skaner płaski doskonale dopełnia funkcjonalność K510a jako uniwersalnego urządzenia wielofunkcyjnego, pozwalając na stosowanie funkcji kopiarki.


Jedyny mankament, jaki zwrócił moją uwagę podczas pierwszego kontaktu, to drobne kłopoty z podajnikiem papieru. Jeśli się nie mylę lekkie odgniatanie krawędzi kartki jest charakterystyczne dla wielu produktów HP.


Podsumowując, K510a sprawia wrażenie solidnego wielofunkcyjnego sprzętu nadającego się zarówno do domu jak i do użytku biurowego. Dobre parametry i wydajność druku połączone z relatywnie cichą pracą sprawiają, że przy cenie proponowanej przez producenta jest to świetny wybór zarówno dla zwykłego jak i bardziej zaawansowanego użytkownika. Ogromnym atutem tego urządzenia jest bardzo dobra jakość wydruku i bardzo atrakcyjny koszt tonerów.

Cena i dostępność:
Rekomendowana cena detaliczna HP urządzenia HP Photosmart Ink Advantage e-AIO wynosi 599 zł
Rekomendowana cena detaliczna HP oryginalnych wkładów atramentowych HP 703: czarnego i trójkolorowego wynosi 34,90 zł.

Drogie Wizażanki
Zgodnie z zasadami konkursu "Zdjęcie do albumu z HP"( regulamin konkursowy) sto osób lada dzień powinno otrzymać pocztą wydrukowane zdjęcie. Bardzo prosimy o ocenę jakości zdjęcia w tym wątku.

Bardzo dziękujemy


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2011-05-04 (godz. 11.14.46).jpg (53,1 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2011-05-04 (godz. 11.16.45).jpg (36,5 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2011-05-04 (godz. 11.20.45).jpg (72,6 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2011-05-04 (godz. 11.20.09).jpg (56,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2011-05-04 (godz. 11.17.27).jpg (35,0 KB, 61 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-05-04 o 13:16
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując