Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-10, 15:47   #2276
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Z datą ważności na kosmetykach jest tak: jesli jest napisane zużyć do np. 31. 12. 2011, to oznacza, że do tej daty trzeba zużyć cały np. krem. Jesli natomiast nie ma daty ważności, tylko jest kod i otwarty słoiczek z oznaczeniem np. 6M, to oznacza, że cały krem trzeba zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia słoiczka. Dodatkowo warto rozszyfrować kod, bo wtedy znamy miesiąc i rok produkcji (o czym pisałam anula_ga powyżej). Kod można stosować wtedy, jeżeli kosmetyk jest ważny minimum 30 miesięcy od daty produkcji. Jeżeli chcemy być skrupulatne, to można sobie policzyć te 30 miesięcy od daty produkcji (to daje nam też obraz jak długo kosmetyk stoi na półce w sklepie). Zwykle te kosmetyki z kodami mają więcej konserwantów (dluższy okres przydatności do "spożycia"). Poza tym jest to tzw. okres minimalny, czyli może być więcej niż 30 miesięcy, ale nie jest określone dokładnie ile (to wytrych dla producentów, których kosmetyki zalegają na półkach).
Fajnie,że wyjaśniłaś.Coś nie coś już mi się rozjaśniło w głowie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora