Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-04, 17:43   #347
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Wiesz, moja mama też ma sporo siwych włosów i czasami między farbowaniami robi sobie szamponetkę. Nigdy się nie przyglądałam z bliska jak to wygląda, ale spróbować Ci nie zaszkodzi, to akurat najmniej inwazyjny zabieg jaki możesz sobie zrobić
Co do 3% - to rzeczywiście nie tak jak myślisz Po prostu czym wyższe stężenie % tym większe zniszczenia na włosach i przesuszenie. Poza tym wszystko co rozjaśnia zawsze bardziej niszczy włosy niż przyciemnianie (o ile to jest poprawnie wykonane), bo żeby rozjaśnić musimy pozbawić włos naturalnego pigmentu. Można farbować włosy na ciemno latami i nie zniszczyć ich tak, jak 1 - 2 rozjaśnianiami, wiem co mówię, bo obserwowałam to na sobie

Teraz co do koloru 7/07 to naturalny BRĄZOWY średni blond. Zmyliło Cię "naturalny" w nazwie, ale nie o to tutaj idzie. Naturalne, to te kolory, które że tak powiem, "nie mają nic po przecinku", czyli np. 6,0 7,0 itd... Wszystko poza zerem, co jest po przecinku, to refleks, w Twoim wypadku jest to refleks brązowy. Nazwa koloru z palety naturalnej brzmiałaby "naturalny średni blond" i tyle Poczytaj sobie pierwszy post w tym wątku, są tam przydatne wskazówki jak "rozgryźć" numerację farb profesjonalnych
Przy czym tak czy inaczej ta 7/07 nie powinna wyjść zielono i by nie wyszła gdyby nie poniszczone włoski
Mam nadzieję, że powoli osiągniesz upragniony efekt i że z nami zostaniesz
Oczywiście, że zostanę...nigdzie się nie wybieram
Co do szamponetki to zapewne nie zaszkodziłoby spróbować, ale czy znajdę szamponetkę z profesjonalnym produktem? Bo w hurtowniach to tylko tubki widziałam.
A co do koloru, to ja dość dawno temu zapoznałam się z tymi "numerkami", wiem o co w tym biega . Ale naprawdę kosmyk włosów z kolorem 7/07 był w zakładce (dokładnie cytuję, bo teraz sprawdziłam): "Pure Naturals - Naturalne odcienie", był też kolor 7/0, i nawet zastanawiałam się na ile się różnią, a fryzjerka, którą pytałam o te kolory powiedziała, że 7/07 też jest z gamy naturalnych, tyle że wzbogacony właśnie brązowym refleksem. Tak, czy owak, teraz to już nieważne.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując