Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ile "żyje" laptop?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-31, 13:29   #25
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Ile "żyje" laptop?

wg mnie jesli chodzi o żywotność maszyny to trzeba rozróżnić 2 podstawowe sprawy - czy mówimy o sprzęcie i "fizycznym" zużyciu laptopa lub jego starości, czy też jest to kwestia oprogramowania czyli nieszczęsny windows który sprawia czasami problemy jeśli sie go co jakiś czas nie przeinstaluje.
Sprzętowo, wiadomo, jeśli gonimy za nowinkami, gramy w gry, to niestety ale i ramu szybko zacznie nam być za mało, grafika przestanie wystarczać, procesor... no to jest niestety wada szybkiego postępu. Jeśli chce się być na bieżąco (krótko mówiąc - żeby najnowsze gry i soft działały ) to trzeba sprzęt wymieniać co jakiś czas.
Z drugiej strony, czysto fizycznie, należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy o lapka się dbało, nic się na niego nie wylało, nie hodowało się kolonii okruchów pod klawiaturą itp itd
no a software... windows, wiadomo, jaki by nie był, potrafi zamulić.
Moim ukochanym laptopem jest Macbook. Po komputerze stacjonarnym i 2 laptopach Toshiby, wreszcie udało mi się uzbierać na Maca i jestem zadowolona, używam go już 1,5 roku i nie zamieniłabym tego sprzętu na żaden inny. Powiem wam ciekawostkę - windows zainstalowany na Macbooku działa lepiej i wydajniej niż na zwykłym pececie :P
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując